Alisson o początkach Onany: przechodziłem przez to samo

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Podstawowy bramkarz „The Reds” postanowił dodać słowa otuchy dla Kameruńczyka i życzył mu powrotu do dobrej formy po bardzo trudnych początkach na Wyspach.

Andre Onana przybył do ekipy 20-krotnych mistrzów Anglii z Interu Mediolan za 47,2 miliona funtów w letnim okienku transferowym. Golkiper z miejsca musiał wskoczyć w buty Davida de Gei, którego kontrakt z zespołem wygasł wraz z końcem sezonu i nie został przedłużony. 27-latek miał trudny start w nowej drużynie, popełniając kilka błędów, które kosztowały cały zespół utratę punktów.

Bardzo podobną drogę przebył Alisson, który pięć lat wcześniej również zamienił Serie A na Premier League. W związku z nadchodzącym angielskim hitem, w którym Manchester United zmierzy się z Liverpoolem na AnfieldBrazylijczyk postanowił podzielić się tym, jak udało mu się zaadaptować do warunków Premiership i poradzić sobie z presją, związaną z przejściem do tak dużego klubu.

Onana jest naprawdę dobrym bramkarzem. W rozgrywkach Ligi Mistrzów w zeszłej kampanii spisywał się znakomicie – powiedział były zawodnik Romy w rozmowie z „The Guardian”

– Przechodziłem niemal przez to samo co on. Ja również trafiłem z ligi włoskiej do angielskiej, do utytułowanego zespołu za dużą kwotę. Trzeba wtedy dźwigać ogromną presję na swoich barkach, tymbardziej jeśli jest się zastępstwem za Davida de Geę, który może nie był wtedy w najlepszej dyspozycji, ale był klubową ikoną. Możliwość zastąpienia Hiszpana jest wielkim krokiem w jego karierze.

– Niektórym zawodnikom adaptacja do nowych warunków zajmuje nieco więcej czasu. Zmiana drużyny i ligi sprawiają, że chcesz się za wszelką cenę przystosować. I to może mieć ogromny wpływ na ciebie. Byłem szczęściarzem, ponieważ przeszedłem do zespołu, w którym wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku. Wierzę, że  to samo stanie się w końcu u niego. Na ten moment Andre potrzebuje pełnego wsparcia drużynowych kompanów – podsumował Brazylijczyk.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze