twitter/ManUtd

Erik ten Hag po remisie z Liverpoolem: podstawą była dyscyplina i to ona była kluczem do zatrzymania rywali

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami po zremisowanych derbach z Liverpoolem. Holender był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, lecz podkreślił on jeden najbardziej kulejący element gry swojego zespołu w zakończonym już spotkaniu.

Zawodnicy zagrali dobrze, ALE…

– Jak oceniam ten występ? Mam do niego wiele szacunku. Obie strony zaprezentowały się dobrze. Uważam, że gracze trzymali się naszego planu na ten mecz. Oni byli niesamowici, gdyż walczyli razem. Może jedynym elementem do skrytykowania jest nasze posiadanie piłki. Stać nas było na użądlenie rywala. Mieliśmy jedno, drugie, trzecie podanie i byliśmy nagle blisko ich bramki. Tylko to mi się średnio podobało. Powinniśmy wykończyć jedną z dwóch okazji, a mogło nam to zapewnić zwycięstwo. Dzisiaj broniliśmy bardzo dobrze.

Gra z pasji, duchem oraz rozsądkiem

– Widzieliście ostatnie mecze Liverpoolu i jest to oczywiste, że są bardzo mocnym zespołem, który świetnie w dodatku atakuje. Płynnie poruszają się po boisku, więc w meczu z nimi w defensywie potrzebujesz dyscypliny. Należy się ogromna pochwała dla zespołu, ponieważ udało nam się to. Duch, pasja, pragnienie oraz mądra gra.

Motywacją zeszłoroczna porażka

– Wiedzieliśmy, że zeszłosezonowe starcie będzie często przywoływane. Jednak w poprzedniej kampanii dwukrotnie ich pokonaliśmy i tylko raz przegraliśmy. Oczywiście był to pogrom, lecz to powoduje, że chcesz się zemścić.

Dyscyplina

– Antony może o wiele więcej, lecz powinieneś dawać coś od siebie w każdym spotkaniu. Jednakże to dotyczy nie tylko zespołu, lecz także mnie. Mamy silny zespół, szeroką kadrę i możemy coś ugrać w tym sezonie.

Czerwona kartka Dalota

– Co o tym myślę? Zostawię to bez komentarza. Może wy dziennikarze coś zdziałacie!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze