manutd.com

„Daily Mail”: Erik ten Hag nie będzie chciał wykupić Sofyana Amrabata

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Sofyan Amrabat trafił do Manchesteru United na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu z Fiorentiny. Marokańczyka można na stałe sprowadzić na Old Trafford za 17 milionów funtów, lecz według dziennikarzy „Daily Mail” Erik ten Hag nie zdecyduje się na taki ruch.

Amrabat ma już na swoim koncie 17 występów w Manchesterze United. Jednak wielu obserwatorów zauważa, że Marokańczyk nie radzi sobie najlepiej z intensywnością, jaką charakteryzuje się Premier League. Pomocnik, choć regularnie występuje w pierwszym składzie, to w perspektywie najbliższych miesięcy nie będzie miał pewnego miejsca w drużynie, gdy do gry wróci Casemiro, a Kobie Mainoo się rozwinie.

Kobie Mainoo od początku pracy Erika ten Haga był przez niego postrzegany, jako bardzo utalentowany zawodnik i choć jego rozwój wyhamowała nieco kontuzja w okresie przygotowawczym, to ostatnio notuje bardzo dobre występy. To właśnie prezencja boiskowa nastolatka sprawia, że szansę na pozostanie Sofyana Amrabata w Manchesterze United spadają.

Amrabat mógłby przenieść się na stałe na Old Trafford za stosunkową małą kwotę – 17 milionów funtów (jego wartość według portalu Transfermarkt to około 28 milionów euro). Jednak dużo wskazuje na to, że po zakończeniu sezonu Marokańczyk wróci do Serie A.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze