442

Rasmus Hojlund Talentem Roku w Danii

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Napastnik „Czerwonych Diabłów” został wybrany duńskim talentem za rok 2023. 20-latek w eliminacjach do Mistrzostw Europy zdołał ustrzelić hat-tricka w imponującym stylu w spotkaniu z reprezentacją Finlandii wygranym 3:1, czym zaskarbił sobie serca duńskich kibiców. Trzy dni póżniej postanowił pójść za ciosem i zdobyć dublet w wyjazdowym zwycięstwie przeciwko Kazachstanowi 3:2.

Piłkarz klubu z Old Trafford  okazał się być kluczową postacią w swojej reprezentacji podczas kwalifikacji do Euro 2024. Drużyna narodowa naszego snajpera awansowała na ten turniej i znalazła się w grupie ze Słowenią, Serbią oraz Anglią.

Zawodnik z numerem 11 siedem razy wpakował piłkę do siatki w ośmiu eliminacyjnych spotkaniach, co pozwoliło mu znaleźć się w czołówce klasyfikacji strzelców. Chociaż Rasmus Hojlund wciąż czeka na swoje pierwsze trafienie w Premier League, młodzieniec był w znakomitej formie pod skrzydłami Erika ten Haga w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Młody Skandynaw wpakował piłkę do siatki pięć razy w rozgrywkach UEFA, przy czym pierwsze trafienie zdobył już na wstępie w meczu przeciwko Bayernowi Monachium.

– Ta nagroda wiele dla mnie znaczy. Znalazłem się wśród najbardziej utalentowanych piłkarzy. Myślę, że zasłużyłem na to wyróżnienie i dzięki temu jestem z siebie niesamowicie dumny – powiedział Duńczyk przy wręczaniu nagrody.

– Wspaniale jest wygrywać. Jest również wielu utalentowanych piłkarzy, którzy osiągnęli ten sukces przede mną, obecni i byli koledzy z zespołu. Dlatego fajnie jest pochwalić się, że zostałem Talentem Roku – dodał snajper Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze