manutd.com

Scott McTominay zawodnikiem roku w Szkocji

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Piłkarski rok 2023 powoli dobiega końca. Okres ten w piłce oznacza przyznanie nagród zawodnikom oraz zawodniczkom za minione dwanaście miesięcy zmagań na boiskach. Nagrodę najlepszego zawodnika w Szkocji zgarnął wychowanek Manchesteru United Scott McTominay.

Pomocnik jest regularnym wyborem Erika ten Haga oraz jest jednym z najważniejszych ogniw reprezentacji Szkocji. Tylko w 2023 roku zagrał w dziesięciu spotkaniach seniorskiej reprezentacji Szkocji. Popisał się on też siedmioma bramkami i jedną asystą w eliminacjach do Mistrzostw Europy. W grupie A północni sąsiedzi Anglii zajęli drugie miejsce, a wyprzedzili ich jedynie Hiszpanie.

Natomiast w klubie w kończącym się roku zaliczył aż 40 spotkań w seniorskim zespole. 27-latek dla swojego zespołu zdobył także siedem bramek oraz jedną asystę. Dwa razy do siatki trafiał on w meczach z Chelsea oraz Brentford, czym zapewniał komplet punktów Manchesterowi United. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 2:1 dla „Czerwonych Diabłów”.

Bardzo dobra forma pomocnika została doceniona w rodzimej Szkocji. Przez szkocką federację został on wybrany najlepszym męskim zawodnikiem roku w Szkocji. Natomiast wyróżnienie dla najlepszej piłkarki trafiło to Erin Cutbert, która obecnie reprezentuje barwy Chelsea.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze