manutd.com

Konferencja Erika ten Haga przed starciem z Aston Villą: musimy progresować w każdym spotkaniu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po przedświątecznej wpadce Manchesteru United w meczu z West Hamem czeka nas pojedynek podopiecznych Ten Haga z Aston Villą w Boxing Day. Szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” pojawił się na przedmeczowej konferencji prasowej i odpowiedział na pytania obecnych dziennikarzy.

Czy Anthony Martial wróci do składu?

– Nadal źle się czuje.

Jak zapatrujesz się na jego przyszłość w klubie. Na razie nie przedłużono jego umowy, która wygasa z końcem sezonu. Planujecie sprzedać go w styczniu?

– Jeśli będą jakieś informacje w tej sprawie, to powiem wam. Obecnie nie jest to naszym celem.

Czy masz jakąś wiadomość do fanów przed meczem z Aston Villą w Boxing Day? Będzie potrzebować ich pomocy?

– Po pierwsze, jestem pewny, że są oni bardzo rozczarowani naszą postawą, więc musimy poprawić pewne kwestie. Niektóre rzeczy musimy robić inaczej. Bardzo doceniamy czas, kiedy nas wpierają, szczególnie w momentach, kiedy mamy potknięcia. Cały czas są za nami i bardzo to cenimy. Oczywiście będziemy potrzebować ich pomocy. Jednakże główna praca leży po mojej i drużyny stronie.

Dałeś zadebiutować Williemu Kambwali w meczu z West Hamem United. Czy możesz opowiedzieć nam o nim jako piłkarzu?

– Na początku sezonu mieliśmy pięciu środkowych defensorów. Natomiast dzisiaj mamy trzech lub czterech, którzy są kontuzjowani albo chorzy. Przez to musisz jakoś działać i zmieniać pozycje w zespole. Zrobił on dobre wrażenie na sesjach treningowe i w meczach zespołu U-21. Dlatego postawiłem na niego. Uważam, że pokazał na co go stać. Zagrał moim zdaniem bardzo solidnie. Widać, że ma przed sobą świetlaną przyszłość. Oczywiście musi nadal pracować nad sobą. Widzieliście jego potencjał. Jestem zadowolony z jego występu.

Czy twoim zdaniem ma on odpowiednie umiejętności, aby być nowoczesnym środkowym defensorem?

– Widzieliśmy to podczas spotkania. Ma on wiele różnych umiejętności, które są kluczowe dla nowoczesnych defensorów. Bardzo cieszy mnie jego występ.

Czy planujesz jakieś zmiany względem meczu z West Hamem?

– Musimy powtórzyć sobie znaczenie pierwszej bramki. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, lecz Aston Villa jest w ogóle innym zespołem. Są oni w bardzo dobrej formie i są ciężkimi rywalami. Najpierw musimy stworzyć okazje bramkowe, jeśli one będą, to musimy za wszelką cenę je wykorzystać. Jeśli tego nie robisz, to po prostu nie wygrywasz. Proste.

Zmagacie się z plagą kontuzji. Macie obecnie wielu młodych graczy w kadrze. Czy potrzebujesz bardziej doświadczonych piłkarzy, aby twój zespół mógł zrobić kolejny krok?

– W każdym spotkaniu musimy progresować. Wielokrotnie powtarzałem to, wzięcie odpowiedzialności. Ja muszę wziąć odpowiedzialność. Zawodnicy także muszą ja wziąć. Kiedy masz wielu młodych, to prawdopodobnie oczekujesz czegoś więcej od graczy doświadczonych. Kiedy jesteś wystarczająco dobry, to jesteś także wystarczająco doświadczony i właśnie takiej mieszanki potrzebujemy.

Ciągle mówisz o braniu odpowiedzialności. Czy jesteś rozczarowany postawą zawodników w tej sprawie?

– Nie jestem rozczarowany tym. Wiemy, jakie standardy powinny panować w Manchesterze United. Musimy wygrywać jako zespół. Następnie brać odpowiedzialność za nasze czyny. To również musimy robić jako zespół. Każdy indywidualny przypadek w 100% musimy brać na siebie.

Czy ktoś może wrócić przed meczem w Boxing Day?

– Wierzę w powrót Raphaela Varane’a. Jeśli chodzi o resztę, to może Amad. Musimy jeszcze ocenić, czy jest gotowy. Trenuje z nami już dwa tygodnie. Najprawdopodobniej jest on najbliżej powrotu z reszty.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze