manutd.com

„The Telegraph”: sir Jim Ratcliffe zwolennikiem zburzenia Old Trafford

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Bardzo prawdopodobne, że po dołączeniu INEOS oraz sir Jim Ratcliffe’a do Manchesteru United klub zmieni stadion, na którym rozgrywa mecze. Zarówno Glazerowie, jak i brytyjski miliarder mają być za zburzeniem Teatru Marzeń, informuje dziennik „The Telegraph”.

24 grudnia ogłoszono, że Ratcliffe zakupił pakiet mniejszościowy akcji Manchesteru United. Jednym z punktów umowy było finansowanie przez INEOS i Ratcliffe’a przyszłych inwestycji infrastrukturalnych. Po finalizacji umowy na konto klubu wpłynąć ma 200 mln dolarów, a do końca 2024 roku przekazana zostanie dotacja wysokości 100 mln dolarów.

Według „The Telegraph” bardzo możliwe jest, że w tych tajemniczych „inwestycjach” chodzić może o budowę nowego stadionu. Glazerowie oraz Ratcliffe mają być zwolennikami zburzenia Old Trafford. W jego miejsce klub ma zbudować nowy „innowacyjny i ekscytujący” obiekt. Budowa byłaby przeprowadzona pod okiem architektów, którzy przedstawili opcje przebudowy obiektu.

Przypomnijmy, że w przeszłości rozważano trzy opcje przebudowy infrastrukturalnej. Pierwszym z założeń było wyburzenie dotychczasowego stadionu i postawienie nowego obok. Kolejne dwie propozycje związane były z całkowitą przebudową albo modernizacją konkretnej części.

Chris Lee, który jest dyrektorem wspomnianej wyżej firmy projektującej zmiany na Old Trafford, stwierdzić miał, że zburzenie obiektu i postawienie nowego może być najkorzystniejszą opcją. Przede wszystkim chodzi tu o to, że jest to najbardziej „opłacalne” rozwiązanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze