ManUtd.com

„MEN”: nowi właściciele będą mieli wpływ na decyzje transferowe Manchesteru United w styczniu

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

„Czerwone Diabły” będą musiały konsultować się z Ineos Group przy podejmowaniu kluczowych decyzji podczas nadchodzącego zimowego okna transferowego.

Nowi inwestorzy muszą zaczekać aż do ośmiu tygodni aby oferta opiewająca na 1.3 miliarda funtów została zatwierdzona przez obecnych właścicieli. W przypadku powodzenia transakcji do klubowego personelu dołączy dyrektor sportowy Sir Dave Brailsford, jak również były szef organu wykonawczego w Paris Saint-Germain Jean-Claude Blanc. Klub z Old Trafford właśnie uzgadnia z ważnymi osobami w Ineos znaczące zmiany w kadrze drużyny.

Również posada Erika ten Haga musi zostać zaakceptowana przez inwestorów. Holenderski trener przyglądał się, jak jego podopieczni wracają na właściwe tory ubiegłego wieczoru, zamieniając dwubramkową porażkę 0:2 w jednobramkowe zwycięstwo 3:2. Wygrana pozwoliła im wskoczyć na szóste miejsce w tabeli Premier League. Ciągłe zmiany na poziomie zarządzania klubem chroniły pozycję Holendra pomimo odniesienia już 13 porażek w bieżącej kampanii, czyli więcej, niż w całym poprzednim sezonie. Ineos obejmie kontrolę nad działaniami w klubie, wskutek czego 20-krotni mistrzowie Anglii nie będą mogli „zatrudniać, zwalniać lub akceptować rezygnacji jakiegokolwiek dyrektora, jak również trenera” bez wcześniejszej konsultacji tej decyzji z właścicielem firmy Sir Jimem Ratcliffem.

Niepewna jest przyszłość kilku piłkarzy w szeregach Manchesteru United. Jadon Sancho został wykluczony z pierwszego zespołu we wrześniu i z tego powodu klub przygotowuje się na sprzedaż 23-latka, który oskarżył menedżera o kłamstwa na temat jego nieobecności w blamażu z Arsenalem 3:1 na początku wspomnianego miesiąca. Zostało też uzgodnione wypożyczenie Donny’ego van de Beeka do Eintrachtu Frankfurt z opcją wykupu za 12.5 miliona funtów. Klub z północnej Anglii wysłucha również ofert za Anthony’ego Martiala, którego kontrakt wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Z kolei Casemiro przyciągnął zainteresowanie drużyn z Arabii Saudyjskiej, jednak jego opóźniający się powrót po kontuzji może sprawić, że Brazylijczyk pozostanie w szeregach „Czerwonych Diabłów” do końca czerwca.

– Sądzę, że obecność nowych inwestorów w klubie wyjdzie nam na dobre. Ci ludzie mają spore doświadczenie w sporcie na najwyższym szczeblu, posiadają drużynę kolarską i kilka klubów piłkarskich. Pomogą nam w osiągnięciu naszych celów, więc będą mieć duże ambicje. Oni chcą z nami współpracować, a my chcemy współpracować z nimi – powiedział Erik ten Hag po meczu z Aston Villą.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze