twitter/ManUtd

Andre Onana i Sofyan Amrabat oficjalnie powołani na Puchar Narodów Afryki

, , Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Andre Onana i Sofyan Amrabat zostali powołani na Puchar Narodów Afryki. Piłkarze Manchesteru United w zależności od awansów w turnieju mogą być nieobecni nawet miesiąc.

Onana otrzymał powołanie do kadry Kamerunu, mimo konfliktu na ostatnich Mistrzostwach Świata z selekcjonerem i prezesem Kameruńskiej Federacji Samuelem Eto’o.

Bramkarz zrezygnował z gry w kadrze narodowej przez ową sytuację, jednak we wrześniu powrócił do reprezentacji i pomógł zakwalifikować się Kamerunowi do turnieju. Zaowocowało to znalezieniem się w 27-osobowej kadrze na turniej.

Możemy się spodziewać, że między słupkami zobaczymy w tym okresie Altaya Bayindira. Reprezentant Turcji nie zdążył jeszcze zadebiutować, ale podczas nieobecności Onany prawdopodobnie otrzyma on swoje szanse gry dla ”Czerwonych Diabłów”.

Sofyan Amrabat również jest na liście powołanych. Mimo jego przeciętnej formy na ten moment w ekipie ”Czerwonych Diabłów”, znalazł się w turniejowej kadrze u selekcjonera Walida Regraguiego. Amrabat został wypożyczony do Manchesteru United w poprzednim oknie transferowym z włoskiej Fiorentiny.

Hannibal Mejbri nie znalazł się w kadrze powołanych na Puchar Narodów Afryki. Tunezyjczyk nie pojedzie z kadrą na turniej, ponieważ klub chce go wypożyczyć w zimowym oknie transferowym. Manchester United zdążył odpaść z Ligi Mistrzów i Carabao Cup, przez co Hannibal potencjalnie może otrzymać mniej szans do gry.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze