Mundo Deportivo

„The Sun”: Greenwood w Manchesterze. Odrzucono pierwszą ofertę Getafe

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„The Sun” informuje, że Manchester United miał odrzucić ofertę wykupu Masona Greenwooda przez Getafe. Fotoreporterzy brytyjskiego dziennika przyłapali w Manchesterze wychowanka „Czerwonych Diabłów”.

Napastnik przebywa obecnie na wypożyczeniu w hiszpańskim Getafe, gdzie z każdym dniem wygląda coraz lepiej. Został on tam odesłany w ramach przywrócenia do piłki po tym, jak przez ponad rok był zawieszony w ramach afery z byłą dziewczyną. Ostatecznie Greenwood i jego była partnerka ponownie się zeszli i w Hiszpanii wychowują wspólnie dziecko.

Wychowanek Manchesteru United najpewniej nie zagra już na Old Trafford, a po jego ostatnich występach w Hiszpanii coraz więcej klubów wypytuje o niego. Jednakże prawo do pierwokupu dalej ma mieć Getafe, które to reanimowało jego karierę.

Zdaniem dziennika „The Sun” Manchester United w ostatnich dniach miał rozmawiać z Getafe w sprawie przyszłości Greenwooda. Hiszpański zespół miał zaoferować około 40 mln funtów za wykup napastnika, lecz oferta została odrzucona. Oprócz Getafe interesują się nim także Barcelona, Atletico oraz AC Milan. Trzeba podkreślić, że po kupnie akcji klubu przez sir Jim Ratcliffe’a, każdy taki ruch musi być przedyskutowany z przedstawicielami koncernu INEOS.

Dodajmy, że napastnik został przyłapany przez fotoreporterów „The Sun” w Manchesterze. Jak na razie, nie ujawniono, w jakim konkretnie celu zawitał on do miasta. Obecność partnerki Harriet najpewniej sugerować może wizytę rodziną związaną z minionymi świętami.

Przypomnijmy, że prezes Getafe w rozmowie z mediami wielokrotnie chwalił się korzystnymi warunkami umowy (informacje od The Athletic). Klub ze względu na wypożyczenie Greenwooda może nawet zarobić na Angliku, jeśli ten zostanie sprzedany do innego zespołu.

Według słów prezesa istnieje klauzula, która zobowiązuje Manchester United do przelania 20% kwoty transferu Greenwooda do Getafe. Dodatkowo procent ten ma mieć też przełożenie na kwotę wykupu Anglika, jeśli hiszpański klub zdecyduje się go zatrzymać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze