twitter/ManUtd

Gary Neville: Antony może być graczem na poziomie Riyada Mahreza, lecz sprowadzenie go za taką kwotę to kryminał

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda Manchesteru United i ekspert piłkarski Gary Neville pomimo kiepskiej formy skrzydłowego Antony’ego stanął częściowo w obronie zawodnika. Wskazał on, że przede wszystkim winnym w całej sytuacji jest klub, który sprowadził go za zawrotną kwotę 85 milionów funtów.

Obecny sezon „Czerwonych Diabłów” to same wzloty i upadki, a kolejnym przykładem tego jest, że podopieczni Ten Haga po wygranej z Aston Villą od razu przegrali z Nottingham Forest. Jednym z najbardziej krytykowanych zawodników przez ostatnie miesiące był skrzydłowy Antony.

Brazylijczyk ma obecnie w Premier League tragiczną passę. Portal Squawka wyliczył, że przez ostatnie 1417 minut gry na angielskich boiskach oddał on aż 48 strzałów i ani jednego nie zamienił na bramkę. O sytuacji zawodnika wypowiedział się Gary Neville.

– Antony może być zawodnikiem na poziomie Riyada Mahreza. Gdyby został sprowadzony za 20-30 mln funtów, to miałby na barkach innych ciężar i presję – mówił Gary Neville.

–  Musi on wypracować pewien schemat, wzorzec gry, aby jego koledzy z zespołu wiedzieli, czego i gdzie mogą się go spodziewać. Musi stworzyć jeden spójny element swojej gry.

– Bierzę piłkę i widać, że lubi ją mieć. Mam wrażenie, że niektórzy gracze tego nie robią. Obwiniam klub, że sprowadzili go za 85 milionów funtów. To nie jego wina, że klub stał się jednym z najdroższych graczy w piłce. Nigdy nie powinien trafić tu za taką kwotę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze