manutd.com

„MEN”: Man Utd wypożyczy dwóch młodzieżowców. McNeill wkrótce wróci do klubu?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Samuel Luckhurst z „Manchester Evening News” poinformował o najnowszych ruchach „Czerwonych Diabłów” na rynku transferowym. Klub z Old Trafford planować ma wypożyczenie dwóch utalentowanych graczy. Natomiast Charlie McNeill przedwcześnie ma wrócić do macierzystego klubu.

Z nowym rokiem przyszło nowe zimowe okno transferowe. Oprócz ruchów związanych z pierwszym zespołem pewne zmiany nadejdą także w zespołach młodzieżowych. Większość z nich najpewniej będzie wychodząca, aby młodzi gracze nabyli doświadczenia w seniorskich rozgrywkach.

Dziennik „Manchester Evening News” informuje, że w tym miesiącu może dojść do dwóch transakcji. Pierwszą z nich jest wypożyczenie Daniela Gore’a. Pomocnik jest bardzo ceniony ze względu na umiejętności, a we wygranym w grudniu starciu z Aston Villą zadebiutował on w pierwszym zespole prowadzonym przez Erika ten Haga.

Klub obecnie tylko rozważa wypożyczenie młodego pomocnika. Duże zainteresowanie jego usługami wykazuje Preston North End. Media w ostatnich dniach sugerowały także podchody Borussi Dortmund pod wychowanka „Czerwonych Diabłów” i transfer definitywny.

Drugim młodzieżowcem, który może zmienić barwy, jest Joe Hugill. O zainteresowaniu Manchesteru United wypożyczeniem napastnika do innego klubu mówiło się już od kilku tygodni. Teraz „MEN” donosi, że klub otrzymał już pierwsze oferty za gracza akademii.

Po Hugilla zgłosić się miały kluby reprezentujące rozgrywki League One oraz League Two. Klub utrzymywać ma też dotychczasowe plany wobec napastnika. Przed pierwszym wypożyczeniem w karierze Hugilla miałby on podpisać nowy kontrakt z klubem z Old Trafford.

Tymczasem drugi często wyróżniany napastnik akademii Charlie McNeill ma wrócić wkrótce do klubu. Manchester United zamierza skrócić jego wypożyczenie do Stevenage w League One. Nie zostanie on wypożyczony ponownie do kolejnego klubu i zostanie w macierzystym zespole do końca sezonu.

20-latek nie może zaliczyć tej części sezonu do udanych. Został on udostępniony Stevenage w celu ogrania w seniorskiej piłce, lecz jak na razie nie otrzymał on dobrej szansy na to. Zawodnik w League One rozegrał tylko trzy spotkania i zdobył tylko jednego gola. Obecnie Stevenage zajmuje 7. lokatę w lidze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze