Twitter/ManUtd

Amad zdementował plotki o wyjeździe na Puchar Narodów Afryki

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Młody skrzydłowy Manchesteru United Amad w ostatnich dniach zdementował plotki o swoim wyjeździe na Puchar Narodów Afryki. Zareagował on na jeden z postów Sky Sports na platformie X i zaprzeczył doniesieniom stacji.

Dotychczas mówiło się tylko o dwóch nieobecnych zawodnikach, którzy udadzą się do Afryki, aby rywalizować o najważniejsze trofeum dla reprezentacji narodowych na tym kontynencie. Manchester United na okres trwania turnieju opuścić mieli Andre Onana (Kamerun) oraz Sofyan Amrabat (Maroko).

Jest jeszcze pomocnik Hannibal, który reprezentuje barwy Tunezji. On zdaniem mediów nie otrzymał powołania ze względu na załatwianie spraw klubowych. Bardzo możliwe, że w styczniu zostanie on wypożyczony do innego zespołu w celu ogrania.

Niespodziewanie we wtorek w mediach społecznościowych pojawiła się lista powołanych graczy z całej Premier League na Puchar Narodów Afryki. Autorzy jej ze Sky Sports przy Manchesterze United dopisali jeszcze skrzydłowego Amada, co zaskoczyło niektórych fanów „Czerwonych Diabłów”.

Zawodnik nie znalazł się na żadnej grafice promującej powołania Wybrzeża Kości Słoniowej. Do tego w przegranym meczu Manchesteru United z Nottingham Forest po raz pierwszy od pół roku wyszedł na boisko w oficjalnym spotkaniu. Od początku sezonu leczył on poważną kontuzję.

Sam zawodnik zdecydował się zanegować informacje Sky Sports. Przywołany w komentarzach przez jednego z fanów Manchesteru United odpowiedział z oficjalnego konta „nie jest to prawda”. Po pewnym czasie grafika została usunięta z konta Sky Sports Premier League.

Amad po bardzo udanym sezonie na wypożyczeniu w Sunderlandzie często brany był pod uwagę przy doborze składu przez fanów. Dobra forma pozwoliła mu w oczach sympatyków rywalizować z takimi graczami jak Antony (brak formy) oraz Sancho (zawieszony). Brak powołania na Puchar Narodów Afryki za pewne umożliwi mu grę w nadchodzącym pucharowym pojedynku z Wigan Athletic oraz ligowym starciu z Tottenhamem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze