twitter/ManUtd

David Ornstein: Andre Onana zagra w meczu z Wigan i Tottenhamem

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje David Ornstein z portalu The Athletic, Andre Onana zagra 14 stycznia w spotkaniu ligowym Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur. Od razu po nim ma on dołączyć do zgrupowania reprezentacji Kamerunu, która zagra w Pucharze Narodów Afryki.

27-letni bramkarz będzie także mógł zatem wystąpić w meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii przeciwko Wigan Athletic rozgrywanego ósmego stycznia. Po meczu ze Spurs od razu wyleci z Manchesteru do Wybrzeża Kości Słoniowej, by reprezentować Kamerun w Pucharze Narodów Afryki. Jego drużyna zagra mecz z Gwineą 15 stycznia, dzień po spotkaniu Manchesteru United z Tottenhamem.

Onana podpisał kontrakt z Manchesterem United w lipcu tego roku. Klubowi zostało zakomunikowane, że Onana zakończył reprezentacyjną karierę a co za tym idzie, nie leciałby na Puchar Narodów Afryki. Bramkarz został jednak przekonany do powrotu przez Kameruński Związek Piłki Nożnej i innych bliskich tam ludzi. Ową decyzję Manchester United w pełni uszanował.

Sam związek w Kamerunie rozumie fakt, że Manchester United nie spodziewał się straty Onany w kluczowym momencie sezonu i sam zainteresowany nie chciałby, aby jego występ w reprezentacji miał kosztować go ewentualną stratę miejsca w bramce w krajowych rozgrywkach w Anglii. FECAFOOT [związek piłkarski Kamerunu] chciał pracować z drużyną z Old Trafford tak, aby czas gry Onany dla obu drużyn był zmaksymalizowany.

Jeśli Kamerun nie wyjdzie z grupy, w której jest także Senegal i Gambia, to Onana może nie opuścić żadnego meczu Manchesteru United. Ich ostatni mecz grupowy rozgrywany będzie 23 stycznia przeciwko Gambii, cztery dni przed ewentualnym meczem czwartej rundy Pucharu Anglii (zakładając, że Manchester United pokona w trzeciej rundzie Wigan).

Następny mecz w Premier League podopieczni Ten Haga rozegrają pierwszego lutego przeciwko Wolves. Trzy dni potem zagrają z West Hamem, a 11 lutego, w dniu finału Pucharu Narodów Afryki, jadą na Villa Park. Ten Hag zapowiadał, że jest przekonany co do zastępczego bramkarza, Altaya Bayindira, byłego bramkarza Fenerbache. Alternatywną opcją dla Holendra jest także Tom Heaton.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze