Michael Olise, Crystal Palace
cpfc.co.uk

Media: zawodnik Crystal Palace głównym celem sir Jim Ratcliffe’a

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Standard Sport donosi, że sir Jim Ratcliffe chce ściągnąć jednego konkretnego zawodnika na Old Trafford po tym, jak przejął akcje Manchesteru United. Brytyjski miliarder bardzo chciałby pozyskać Michaela Olise z Crystal Palace.

W sierpniu 22-latek podpisał nowy 4-letni kontrakt z „Orłami”. Szacuje się, że zawodnik zarabia 100 tys. funtów za tydzień gry, a po sezonie 2023/24 w życie wejdzie klauzula wykupu. Nie wiemy, jak wysoka może ona być, lecz na pewno będzie wyższa niż klauzula z poprzedniego kontraktu, która wynosiła 35 mln funtów.

Francuz obecnie wyceniany jest na 50 mln funtów (transfermarkt.com). Niestety ominął on początek sezonu ze względu na kontuzję i do gry wrócił 11 listopada. Od tego momentu zaliczył on dziewięć spotkań, pięć bramek oraz jedną asystę. Kilkukrotnie wybierany był zawodnikiem meczu.

Według Standard Sport skrzydłowy ma być głównym celem INEOS i sir Jim Ratcliffe’a, którzy już planują wzmocnienie zespołu. 24 grudnia ogłoszono, że miliarder pozyskał pakiet mniejszościowy akcji klubu z Old Trafford i w ramach tego przejął władzę operacyjną w kwestiach sportowych.

Możliwe, że do transferu jak już to dojdzie latem. Powody są dwa. Pierwszym nadal jest finalizacja operacji kupna akcji. Potrzebna jest zgoda Premier League, które sprawdza obecnie dokumentację. Drugą kolejna kontuzja Olise. Zawodnik kulał po meczu z Brentford, w którym zdobył dwie bramki. Roy Hodgson zaniepokojony nie był w stanie odpowiedzieć dziennikarzom na pytanie o datę powrotu Francuza.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze