twitter.com/ManUtd

ESPN: INEOS da czas Erikowi ten Hagowi do końca sezonu, o ile wyniki nie będą katastrofalne

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Na Old Trafford od niedawna panują nowe porządki, ponieważ właścicielem 25 procent udziałów w klubie został sir Jim Ratcliffe wraz ze swoją spółką INEOS. To właśnie Brytyjczyk ma od teraz decydować o tym, jak będzie funkcjonowała pierwsza drużyna, w tym Erik ten Hag, który ma dostać kredyt zaufania do końca sezonu.

Wyniki, jakie w tym sezonie osiąga drużyna prowadzona przez Erika ten Haga, są znacznie poniżej oczekiwań. „Czerwone Diabły” grają bardzo chimerycznie, co sprawia, że ich strata do czołowych drużyn w tabeli rośnie. To jednak według INEOS nie jest jeszcze powód do zwolnienia Holendra, który ma dostać czas do końca sezonu, a przynajmniej tak twierdzi dziennikarz ESPN – Rob Dawson. Chyba że bardzo słabe wyniki zmuszą Ratcliffe’a do wcześniejszej decyzji.

Dawson uważa również, że Graham Potter miał zostać nieformalnie zapytany o to, jak zapatruje się na własną przyszłość. Wiąże się to oczywiście z badaniem sytuacji na rynku pod kątem zmiany szkoleniowca.

Podobno sporo pracy ma również Jean-Claude Blanc, który zasypywany jest telefonami od agentów forsujących roszczenia swoich klientów. To właśnie Francuz ma być nowym prezesem Manchesteru United, a wcześniej doprowadził do sukcesu (sportowego lub marketingowego) takie kluby, jak PSG czy Juventus.

Jeśli chcesz bliżej poznać sylwetkę Jean-Claude’a Blanca, to posłuchaj najnowszego odcinka naszego podkastu!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze