Twitter/ManUtd

Sytuacja kadrowa przed pucharowym meczem z Wigan Athletic

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pierwszy spotkaniem podopiecznych Erika ten Haga w 2024 roku będzie pojedynek z Wigan Athletic w Pucharze Anglii. Szkoleniowiec na konferencji prasowej potwierdził, że klub rozmawia z federacją Kamerunu w sprawie dostępności Andre Onany.

Dwóch graczy „Czerwonych Diabłów” otrzymało powołania do kadr narodowych na Puchar Narodów Afryki. Swoje kraje na prestiżowym turnieju będą reprezentować Sofyan Amrabat (Maroko) oraz Andre Onana (Kamerun). Jednakże od początku grudnia media sugerowały, że pomimo startu zgrupowań Kameruńczyk może zagrać w starciach z Wigan oraz Tottenhamem.

Mecz w FA CUp z Wigan Athletic odbędzie się w nadchodzący poniedziałek, 8 stycznia o godzinie 21:15 na DW Stadium. Na przedmeczowej konferencji prasowej Ten Hag potwierdził doniesienia dziennikarzy, twierdząc, że klub rozmawia z federacją Kamerunu.

– Rozmawiamy z Kameruńskim Związkiem Piłki Nożnej. Był to problem, kiedy negocjowaliśmy jego transfer latem. Nadal rozmowy trwają, więc zobaczymy, co z tego będzie. Nie wiem jeszcze, czy będzie dostępny na mecz z Tottenhamem, lecz w starciu z Wigan na pewno będziemy mogli z niego skorzystać.

Poprzednie przegrane starcie z Nottingham Forest ze względu na urazy lub powrót do zdrowia ominęli Luke Shaw, Tyrell Malacia, Lisandro Martinez, Casemiro, Anthony Martial, Harry Maguire i Victor Lindelof. Nieobecny był także Rasmus Hojlund, który według Ten Haga zmagać się miał z chorobą.

W ostatnim meczu do gry po półrocznej przerwie wrócił Amad, który zameldował się na boisku w drugiej połowie. Natomiast wczoraj (4 stycznia) na sesji treningowej z główną grupą trenowali Lisandro Martinez i Casemiro. Niestety zdaniem Ten Haga nie można liczyć, że część z wymienionych graczy wróci do gry w meczu z Wigan.

– Myślę, że plus minus będziemy mieć taki sam skład, jak w meczu z Nottingham Forest – dodał Ten Hag.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze