twitter/RBLeipzig

Florian Plettenberg: Timo Werner nie dla Man Utd. Napastnik jedną nogą w Tottenhamie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jeden z obserwowanych graczy przez Manchester United wkrótce zasili szeregi innego klubu z Premier League, informuje Florian Plettenberg. Mowa o Timo Wernerze, który jest o krok od wypożyczenia do Tottenhamu.

Najpewniej Manchester United będzie mógł sobie pozwolić tylko na jedno albo dwa wypożyczenia w tym okienku. Dodatkowo priorytetem jest sfinalizowanie rozmów w sprawie wypożyczenia Jadona Sancho do Borussi Dortmund, co zwolni nieco pieniędzy (tygodniówki) po względem FFP.

Jedną z pozycji, którą ekipa Ten Haga chciała wzmocnić w tym okienku, jest napastnik. Klub rozglądał się za doświadczonym graczem, który nie tylko byłby rywalem dla Rasmusa Hojlunda, lecz także pozytywnie wpływałby na rozwój Duńczyka.

Dotychczasowe doniesienia medialne sugerowały, że klub intensywnie rozglądał się na rynku niemieckim. Padło kilka nazwisk, lecz w pewnym momencie faworytem mediów był gracz RB Lipsk Timo Werner, który w przeszłości zaliczył już epizod w angielskiej ekstraklasie.

Najnowsze doniesienia Floriana Plettenberga mówią o, przejściu napastnika do innego klubu Premier League. Zawodnik ma być o krok od finalizacji umowy z Tottenhamem. Niemiec przeniesienie się do londyńskiego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Obecnie strony rozmawiają o warunkach umowy i potencjalnej opcji wykupu po sezonie. Napastnik wkrótce ma opuścić obóz treningowy Lipska. 27-latek w tym sezonie w czternastu spotkaniach zdobył dwie bramki oraz jedną asystę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze