Diogo Dalot graczem meczu zdaniem FA. Mainoo z klubową nagrodą

, Jakub Brzyski

Wigan Athletic nie zatrzymało Manchesteru United w 3. rundzie FA Cup. Zespół Ten Haga awansował po wygranej 2:0, a jedną z bramek zdobył Diogo Dalot. Portugalczyk zgarnął oficjalną nagrodę najlepszego zawodnika na boisku. Natomiast nagrodę zawodnika meczu zdaniem fanów Manchesteru United otrzymał młody Kobbie Mainoo.

Dominacja. Tak można podsumować grę “Czerwonych Diabłów” w meczu z Wigan Athletic. Jednakże problemem w tym spotkaniu była tylko skuteczność, gdyż w pierwszej połowie na 17 uderzeń na bramkę, 5 było celnych i tylko jedna bramka. Jej autorem był portugalski defensor Diogo Dalot.

Portugalczyk gola zdobył w 22. minucie. Marcus Rashford wpierw sam próbował kończyć sytuację bramkową, lecz jego strzał został zablokowany przez rywala. Futbolówka wróciła do Anglika, a ten momentalnie odegrał ją do Dalota. Portugalczyk próbował uderzyć na bramkę podkręconym strzałem ze skraju pola karnego. Próba udała się i nawet zaskoczyła samego zawodnika, który po kilku sekundach uświadomił sobie, że wpadła ona do siatki.

Statystykami zawodnika po meczu podzielił się Statman Dave. Potwierdził on, że Portugalczyk rozegrał świetne spotkanie. Dalot osiągnął 96% skuteczności podań, wygrał 80% pojedynków o piłkę i ani razu nie dokonał przewinienie przy odbiorze piłki. Dobrze prezentował się też w ataku. Oprócz bramki wypracował on dwie sytuacje, a jego podania zostały zakwalifikowane jako “kluczowe”.

Natomiast nagroda zawodnika spotkania w Manchesterze United trafiła do Kobbiego Mainoo. Pomocnik był kluczową postacią w środku pola i kierował rozgrywaniem piłki. Zaliczył on jedno kluczowe podanie, lecz najlepszy był on w grze defensywnej. Wszystkie jego osiem odbiorów były czyste, a do tego raz zablokował groźną akcję Wigan Athletic. Głos na wychowanka klubu można było oddać w aplikacji klubowej.