manutd.com

„MEN”: Isak Hansen-Aarøen zastanawia się nad swoją przyszłością. Norweg odejdzie w lato?

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje Richard Fray z „Manchester Evening News”, młody talent Manchesteru United, Isak Hansen-Aarøen, prawdopodobnie odejdzie z klubu. Jego umowa wygasa za sześć miesięcy, a Norweg przyciąga duże zainteresowanie innych ekip.

Rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu trwają, ale sam 19-latek ma wątpliwości, czy podpisanie nowej umowy będzie dobrą decyzją. Norweg bardzo chciałby, żeby jego kariera udała się na Old Trafford, ale według wielu informacji jest on sfrustrowany brakiem danych mu szans w pierwszej drużynie.

Jak informuje „Manchester Evening News”, Manchester United chce podpisać z norweskim pomocnikiem kontrakt na cztery i pół roku, ale zaoferowane do tej pory warunki kontraktu nie są nawet bliskie do tych, które mógłby dostać w innym klubie. Zainteresowane 19-latkiem są chociażby Ajax, Atletico Madryt czy Napoli.

Manchester United jest chętny do zatrzymania go w klubie na dłużej i wierzą, że wciąż jest w odpowiednim środowisku do rozwinięcia swojego potencjału. Mimo, że jego kontrakt wygasa w lato, klub nie chce go sprzedać w tym miesiącu. Jeśli już tak miałoby się stać, nalegaliby na niską klauzulę wykupu i dużą kwotę przy sprzedaży.

Norweg wielokrotnie trenował z pierwszą drużyną w zeszłym tygodniu, ale nie został wybrany do szerokiego składu na mecz FA Cup przeciwko Wigan Athletic. Pomocnik ma być rozczarowany brakiem okazji otrzymanych do tej pory w tym sezonie, które zostały mu obiecane przed startem kampanii. Jeśli miałby podpisać nowy kontrakt, wymagałby pewności co do własnej przyszłości.

Hansen-Aarøen rozegrał latem 180 minut w meczach przedsezonowych, ale nie zadebiutował jeszcze w seniorskiej drużynie. Po wykreowaniu gola na 2-0 w wygranym meczu z Leeds rozgrywanym w Oslo, Ten Hag chwalił jego wpływ na grę:

– Dobrze sobie poradził, dał dobre podanie przy pierwszym golu. Czuje się komfortowo z piłką przy nodze, ma dobrą wizję. Oczywiście jest jeszcze młody, ma deficyty, nad którymi musi popracować, ale pokażemy mu je i popracujemy z nim nad ich poprawą.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze