twitter/ManUtd

ESPN: Andre Onana zagra z Tottenhamem kosztem reprezentacji

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

ESPN donosi, że bramkarz Manchesteru United Andre Onana najpewniej ominie pierwszy mecz swojej reprezentacji na Pucharze Narodów Afryki. Powodem absencji ma być ligowy mecz „Czerwonych Diabłów” z Tottenhamem.

Zgrupowania reprezentacji afrykańskich już trwają, lecz Andre Onana zgodnie ze słowami Erika ten Haga oraz doniesieniami dziennikarzy, pozostaje dostępny dla klubu. Zagrał on nawet we wygranym 2:0 pojedynku w FA Cup z Wigan Athletic, które obecnie gra w League One.

W tym miesiącu „Czerwone Diabły” mają jeszcze tylko jedno spotkanie o stawkę z Tottenhamem. Według źródeł ESPN zagra w nim ponownie wspomniany wcześniej Onana, czym poświęci swój występ w pierwszym meczu fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki.

Mecz z „Kogutami” rozegrany zostanie 14 stycznia, a w wyniku negocjacji z Federacją Kamerunu udało się ustalić, że bramkarz dołączy do zgrupowania po ostatnim gwizdku ligowego starcia. Dostępny dla selekcjonera Kamerunu ma już być 15 stycznia. Tego dnia rozgrywany będzie pierwszym mecz Kamerunu z Gwineą i najpewniej Onana w nim nie zagra (mecz rozpoczyna się dobę po starcie spotkania z Tottenhamem).

Bramkarz dostępny powinien być za to na dwa kolejne (pewne) mecze. Starcia w grupie C z Senegalem oraz Gambią zostaną rozegrane kolejno 19 stycznia i 23 stycznia. Oczywiście w przypadku dalszych awansów Kamerunu Onana może ominąć wszystkie starcia klubowe do 11 lutego, kiedy to zakończone zostaną zawody afrykańskie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze