twitter/ManUtd

Erik ten Hag podsumował sytuację kadrową: musimy pomóc Martialowi wrócić do zdrowia

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Zbliżamy się do jedynego spotkania Manchesteru United w Premier League w styczniu 2024 roku. Erik ten Hag na konferencji przedmeczowej uaktualnił sytuację kadrową i zapowiedział kilka powrotów przez pojedynkiem z londyńskim klubem.

Jednym z najbardziej elektryzujących nazwisk w obecnej kadrze Manchesteru United jest Anthony Martial. Zawodnik ciągle zmaga się z problemami zdrowotnymi, a jak już gra, to nie jest w stanie znacząco wpłynąć na grę zespołu Ten Haga. Holenderski szkoleniowiec odpowiedział na pytanie o sytuację napastnika następująco.

– Nie jest on obecnie w dobrej formie. Chcemy, aby nasi gracze byli zdrowi, a w tym momencie tak nie jest. Musimy przywrócić go do zdrowia. To jest również jego zadaniem.

Sumując wszystkie absencje graczy Manchesteru United przed starciem z Wigan Athletic, otrzymaliśmy listę aż dwunastu nazwisk. Powody nieobecności są różne, lecz pomimo licznych problemów kadrowych, są i dobre wieści. Ten Hag zapowiedział powrót niektórych graczy pierwszego zespołu.

– Kontuzjowani gracze powoli wracają, wykonali już kolejny krok. Mówię o przykładzie Lisandro Martineza oraz Casemiro. Minęło już trochę czasu od ich ostatniego meczu. Wróci również Mason Mount, lecz potrzebuje trochę czasu. Z czasem powróci Malacia.

– Victor Lindelof jest na dobrej drodze, aby wrócić do zdrowia. Jednak jego powrót do rytmu meczowego jeszcze trochę zajmie. Jeśli pojawią się nowe wieści w jego sprawie, to poinformujemy was.

– W tym tygodniu treningowym, przez ostatnie dni Lisandro Martinez trenował, Casemiro trenował, Luke Shaw również trenował. Ci gracze wrócą wkrótce i mogą znaleźć się w kadrze meczowej na niedzielę.

Spotkanie w trzeciej rundzie Pucharu Anglii było idealną okazją do przetestowania innych rozwiązań taktycznych. Niestety problemy kadrowe zaowocowały wystawieniem najmocniejszego możliwego składu, a na ławce zasiedli młodzieżowcy. Jednak już w meczu z Tottenhamem skrzydłowi Amad i Antony powinni być już dostępni.

– Eriksen był chory w minionym tygodniu, lecz będzie dostępny. Antony także będzie. Podobnie w przypadku Amada. Mamy coraz więcej opcji, aby zbudować silną wyjściową jedenastkę i ławkę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze