manutd.com

Mary Earps i Ella Toone w jedenastce FIFA The Best za 2023 rok

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Za nami kolejna edycja gali FIFA The Best. Tym razem 2023 rok okazał się pod kątem nagród ważny dla żeńskiej sekcji Manchesteru United. Piłkarki “Czerwonych Diablic” odebrały aż trzy wyróżnienia, w tym dwa miejsca w zespole roku.

W drużynie roku znalazły się dwie piłkarki Manchesteru United, a są nimi Ella Toone oraz bramkarka Mary Earps. Wieczór ten był udany szczególnie dla Earps, która nie tylko jeszcze sięgnęła po nagrodę dla najlepszej bramkarki, lecz obroniła dzięki temu tytuł. Piłkarka Manchesteru United wygrała to wyróżnienie także w 2022 roku.

Zarówno Toone, jak i Earps reprezentowały Anglię na ostatnich Mistrzostwach Świata Kobiet, gdzie doszły do finału. Przegrały one tam z Hiszpanią, a Earps wybroniła rzut karny. Panie mogą się także poszczycić świetnymi wynikami w klubowej piłce.

Pomocnik Toone w 22 spotkaniach ligowych zanotowała aż jedenaście bramek, a Earps w sezonie 2022/23 sięgnęła po Złotą Rękawicę, gdyż zachowała 14 czystych kont w lidze. Warto dodać, że Manchester United zajął w tym sezonie 2. lokatę, co jest jednym z lepszych wyników w historii kobiecej sekcji.

Wspomnieć trzeba, że w jedenastce za 2023 rok jest też kilka innych piłkarek, które związane były w przeszłości z Manchesterem United. Alessia Russo jeszcze do czerwca reprezentowała barwy “Czerwonych Diablic”, lecz zdecydowała się przenieść do Arsenalu. Podobnie w przeszłości było z Lauren James, która wypłynęła na głębokie wody piłkarskie w Manchesterze United, lecz przeniosła się do klubu, gdzie gra jej brat Reece James, czyli Chelsea.

Cała drużyna roku za 2023 rok zdaniem FIFA The Best

Bramkarka: Mary Earps (Manchester United)
Obrona: Lucy Bronze (FC Barcelona), Alex Greenwood (Manchester City), Olga Carmona (Real Madryt)
Pomoc: Ella Toone (Manchester United), Aitana Bonmati (FC Barcelona), Keira Walsh (FC Barcelona)
Atak: Lauren James (Chelsea), Sam Kerr (Chelsea), Alex Morgan (San Diego Wave), Alessia Russo (Manchester United/Arsenal)

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze