Manchester Evening News

Media: Omar Berrada nie zasili szeregów Man Utd w sezonie 2023/24

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pomimo ostatnich wieści w sprawie pozyskania przez Manchester United Omara Berrada ze struktur lokalnego rywala, działacz w najbliższym czasie nie pojawi się na Old Trafford. Poinformowano także, że Berrada złożył już podpis na kontrakcie z nowym klubem.

David Ornstein w ostatnich godzinach niespodziewanie poinformował, że Manchester United podkradł Manchesterowi City jednego z działaczy. Mowa o Omarze Berradzie, który oprócz City Group w swoim CV ma także FC Barcelonę. Zastąpi on w klubie z Old Trafford odchodzącego dyrektora generalnego Richarda Arnolda.

Fani bardzo pozytywnie w mediach społecznościowych zapatrują się na angaż osoby doświadczonej w zarządzaniu klubem. Niestety BBC nie ma dobrych wieści dla sympatyków angielskiego zespołu. Simon Stone donosi, że Berrada zasili szeregi struktur zarządzających „Czerwonymi Diabłami” dopiero po zakończeniu sezonu 2023/24, czyli latem.

Fabrizio Romano potwierdził doniesienia Davida Ornsteina o opuszczeniu City Group przez Berradę i dodał, że działacz podpisał już kontrakt z Manchesterem United. Jego zdaniem data rozpoczęcia pracy przez Berradę zostanie dopiero ustalona przez klub.

Ornstein zaznaczył, że kluczowe dla tego ruchu miało być INEOS, które otrzymało wsparcie ze strony Glazerów. Oznacza to, że ruch na pewno nie zostanie ogłoszony przed sfinalizowaniem dokumentacji związanej z przejęciem części akcji Manchesteru United przez INEOS i sir Jim Ratcliffe’a. Strony do pełnego sfinalizowania umowy potrzebują jeszcze zgody Premier League. Szacuje się, że decyzję poznamy po zimowym oknie transferowym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze