Football365

Fabrizio Romano: Omar Berrada wniesie do Man Utd nową politykę wobec zawodników

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po ogłoszeniu Omara Berrady nowym dyrektorem generalnym Manchesteru United klub nadal ma skupiać się pozyskaniu doświadczonej kadry zarządzającej, donosi Fabrizio Romano. Do klubu z Old Trafford wraz z Berradą wejść może nowa polityka wobec piłkarzy.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Manchester United zakontraktował nowego dyrektora generalnego. Został nim Omar Berrada, który w przeszłości pracował dla City Group oraz FC Barcelony. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy rozpocznie on pracę, lecz dziennikarze sugerują, że nastanie to po sezonie 2023/24.

Nowe informacje w sprawie ruchów “Czerwonych Diabłów” w rozmowie z The United Stand ujawnił dziennikarz Fabrizio Romano. Donosi on, że nowy dyrektor generalny, obecne władze Manchesteru United, reprezentanci INEOS oraz Erik ten Hag mają się spotkać w celu omówienia najważniejszych kwestii.

Dodatkowo Omar Berrada ma zaimplementować nowy system wartości w klubie. Berrada cenić ma zawodników, którzy dają z siebie wszystko. W przypadku braku formy piłkarz ma otrzymać jeden lub maksymalnie dwa sezony na powrót do łask, a w przypadku niezrealizowania tego celu miałby on opuścić klub.

Panować ma przekonanie, że dotychczasowa polityka, gdzie zawodnicy bez formy otrzymywali trzy lub cztery sezony jest po prostu nieakceptowalna na tym poziomie. Takie praktyki mają zniknąć po zmianie władz na Old Trafford.

Tak jak wspomniano wyżej Berrada ma bogate doświadczenie w zarządzaniu wielkimi markami piłkarskimi. Jako kluczowa postać City Group wie on, jak opracować model, projekt oraz wizję Manchesteru United. Jego przyjście korzystnie ma wspomóc rozwój klubu.

Po wyborze dyrektora generalnego INEOS ruszyć miało po nowego dyrektora sportowego. Johna Murtougha zastąpić ma Dan Ashworth, który obecnie pracuje dla Newcastle United. “Czerwone Diabły” mają obecnie skupiać się na pozyskaniu działacza.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze