Football365

Rio Ferdinand: ludzie w Manchesterze City są zszokowani przenosinami Berrady do Manchesteru United

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

W sobotę wieczorem Manchester United ogłosił zatrudnienie nowego prezesa, Omara Berrady, który wcześniej pracował m.in. w Barcelonie czy Manchesterze City. Kilka dni po tym Rio Ferdinand zdradził w podcaście FIVE, że osoby z Manchesteru City były „zszokowane” informacją o odejściu Berrady z klubu z Etihad Stadium.

Berrada dołączył do Manchesteru City w 2011 roku, a teraz podejmie większą rolę w Manchesterze United i zastąpi dotychczasowego prezesa, Richarda Arnolda. Według informacji Mail Sport, jego odejście z Manchesteru City było polubowne i obie strony pozostają w przyjaznych stosunkach.

Według Rio Ferdinanda, ten ruch nowych współwłaścicieli może być ważniejszy niż potencjalne podpisanie nowego zawodnika na Old Trafford w zimowym oknie transferowym. Były obrońca „Czerwonych Diabłów” mówi, że osoby ze środowiska Manchesteru City są zaskoczone jego odejściem:

– Rozmawiałem z pięcioma osobami z City. Nie wierzą, że, udało się nam go ściągnąć. Myślą sobie: „wow”. Robił już przecież tak wiele na różnych poziomach, płaszczyznach. Udawało mu się to, ma wiele sukcesów. To bardzo dobry ruch dla nas.

– W mojej opinii to może być jeden z naszych najlepszych styczniowych „transferów”, szczególnie zwracając uwagę na to, w jakich warunkach się obecnie znajdujemy.

Berrada w czasie swojej pracy dla Manchesteru City pomagał przy transferach m.in. Erlinga Haalanda czy Jacka Grealisha. Odkąd dołączył do „Obywateli” w 2011 roku, stopniowo wdrapywał się po kolejnych szczeblach kariery, zaczynając od pracy w rozwoju biznesu międzynarodowego. Później został dyrektorem komercjalnym i wiceprezydentem w City Football Marketing. W 2016 roku mianowano go dyrektorem operacyjnym w Manchesterze City, a następnie został nim w całym City Football Group, które posiada 11 klubów na pięciu kontynentach.

Manchester United w oficjalnym ogłoszeniu zatrudnienia Berrady, mówił, że klub jest zdeterminowany do przywrócenia piłki nożnej i postawy zawodników na boisko, a zatrudnienie Omara jest pierwszym krokiem w tej przygodzie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze