manutd.com

Oficjalnie: Anthony Martial przeszedł operację pachwiny

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ogłosi, że jeden z członków pierwszego zespołu Erika ten Haga, a dokładnie napastnik Anthony Martial przeszedł operację pachwiny. Niestety oznacza to, że będzie on niedostępny przynajmniej przez kilkanaście tygodni.

Martial i w tym sezonie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Od pewnego momentu zdrowie jest największym rywalem napastnika. W oczach fanów nie pomaga mu też kiepska forma, co często wiąże się z brakiem rytmu meczowego i licznymi przerwami od gry.

28-latek w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach zaliczył 19 spotkań, w których popisał się tylko dwiema bramkami. Oprócz goli na swoim koncie ma on też dwie asysty. Dodać trzeba, że obecna umowa napastnika z Manchesterem United wygasa z końcem sezonu 2023/24.

Kilka dni temu wywiadu w mediach udzielił agent francuskiego zawodnika. Zdementował on plotki o konflikcie z Erikiem ten Hagiem oraz o możliwym transferze w styczniu. Dodał on, że jego klient dokończy sezon na Old Trafford oraz przejdzie operację, aby wyleczyć problemy z przywodzicielem.

Informacje od przedstawiciela Martiala okazały się prawdą. Klub potwierdził, że 28-latek przeszedł już operację. W rezultacie zabiegu będzie on niedostępny przynajmniej przez dziesięć tygodni. Możliwe, że wróci on do zdrowia w okolicach połowy kwietnia.

Oświadczenie Manchesteru United

– Napastnik Manchesteru United Anthony Martial właśnie przeszedł operację pachwiny w celu wyeliminowania problemów zdrowotnych. W związku z rehabilitacją będzie on pauzować około dziesięć tygodni. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i nie możemy doczekać się jego powrotu.

Martial jest już czwartym graczem Manchesteru United, który w tym sezonie musiał przejść operację w celu wyleczenia dolegliwości. Jednym ze wspomnianych graczy był Lisandro Martinez, a celem zabiegu był nawrót kontuzji, której nabawił się w sezonie 2022/23. Victor Lindelof zabieg przeszedł w grudniu i wkrótce ma wrócić do treningów. Wspomnieć trzeba też o Tyrellu Malacii, którzy przechodził dwa zabiegi w trakcie swojej półrocznej nieobecności.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze