twitter/ManUtd

Altay Bayindir po wygranej z Newport County: cieszę się tym dniem. Z rana musimy kontynuować naszą pracę

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United zwyciężył w pucharowym starciu z Newport County. W tym spotkaniu między słupkami zadebiutował turecki bramkarz Altay Bayindir, który dołączył do klubu latem. Udzielił on też pomeczowego wywiadu mediom.

Turecki bramkarz dołączył do Manchesteru United w letnim oknie transferowym. Od tego momentu nie miał on zbytnio okazji, aby zadebiutować w pierwszym zespole Erika ten Haga. Ostatecznie otrzymał on szansę od Holendra po ponad pół roku na Old Trafford. W swoim debiucie pomógł on kolegom ograć Newport County w FA Cup.

Powiedz, jak ci się dzisiaj grało?

– To było moje pierwsze spotkanie. Nie jestem w stanie sensownie opisać tego uczucia. Jestem z siebie dumny i cieszę się tym dniem. Jestem pierwszym tureckim piłkarzem w tak wielkim klubie, jakim jest Manchester United. Dobrze się czuję po tej wygranej. Każde spotkanie jest ważne. Każdy z nas chciał dzisiaj wygrać. Jestem dumny z siebie.

Czy pierwsza bramka Newport była wyzwaniem dla ciebie? Zmylił cię ruch Martineza?

– Oczywiście, że było to ciężkie uderzenie do wybronienia. Czuję się dobrze i na dzisiaj już skończyliśmy pracę. Jutro trzeba ją kontynuować. W głowie zawsze mam jedno pytanie: w jaki sposób mogę stać się lepszy? Co muszę zrobić, aby to osiągnąć? Jutro z rana kontynuuję pracę.

Co Erik ten Hag powiedział wam w szatni po ostatnim gwizdku?

– Każde spotkanie jest dla nas ważne. Trener pogratulował nam, lecz nadchodzi kolejny mecz i trzeba się na nim skupić. Nie mamy dużo czasu. Trzeba trenować i rozegrać kolejne spotkanie. Menedżer powiedział, że musimy kontynuować. Dobry mecz, gratuluję, lecz musimy pracować dalej.

Kibice Manchesteru United bardzo cieszyli się tym starciem. Wspierali cię przez cały twój debiut. Powiedz, ile to dla ciebie znaczy?

– Czuję się, jakby byli moją rodziną. Widziałem, że wszyscy dzisiaj mnie wspierają. Jest to bardzo ważne dla mnie. Dzięki moim fanom czuję się silny. Jeśli dalej będą mnie wspierać, to dam z siebie wszystko w każdym spotkaniu, w którym zagram.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze