manutd.com

Bruno Fernandes po wygranej z Newport County: musimy zabijać spotkania. Naszym celem jest finał

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Kapitan Manchesteru United Bruno Fernandes udzielił BBC pomeczowego wywiadu. Zespół Portugalczyka ograł w pucharze Newport County i awansował dalej. Fernandes zapowiedział walkę o miejsce w wielkim finale na Wembley.

Portugalski pomocnik otworzył swoim uderzeniem wynik spotkania już w 7. minucie. Ostatecznie Manchester United wygrał 4:2 z Newport County i awansował dalej. W pomeczowym wywiadzie kapitan Fernandes zapowiedział, że drużyna chce awansować i wygrać Puchar Anglii.

Co uważasz o dzisiejszym spotkaniu?

– Nie jest to idealny wynik dla nas. Nie chcemy tracić bramek.

– Oczywiście, ich pierwsza bramka była świetna, było to niesamowite uderzenie. Po tym powinniśmy wnieść więcej skupienia w drugiej połowie. Nie mogliśmy stracić kolejnego gola, który mógł przynieść im wiarę. Powinniśmy zabić to spotkanie w prosty sposób jeszcze w pierwszej połowie.

– Mieliśmy szansę na 3:0, lecz w takich spotkaniach przy wyniku 2:0 każdy stara się strzelać, chce zdobyć swojego gola. Czasem przez to nie podejmujesz dobrej decyzji dla zespołu. Nie zrobiliśmy tego. Oni trafili na 2:1 i zyskali nieco wiary. W drugiej połowie ponownie trafili do siatki. Dopiero po tym zebraliśmy i zakończyliśmy mecz.

Czy mierzycie we wygranie tych rozgrywek?

– Musimy zrozumieć, że mamy okazję do wygrania trofeum w tym sezonie i jest to FA Cup.

– Musimy dać z siebie wszystko, aby wejść do finału. Krok po kroku, mecz po meczu. Wiemy, że może to zmienić postrzeganie tego sezonu. Trzeba spróbować zgarnąć to trofeum, gdyż jest teraz dla nas ważne.

– Byliśmy w finale w poprzednim roku. Niestety przegraliśmy. Wiemy, ile znaczy Puchar Anglii dla naszych fanów, klubu oraz całego kraju. Wiemy, że jest ważny. Jest ważny dla nas. Chcemy ponownie być w finale i tym razem wygrać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze