twitter/ManUtd

Erik ten Hag po wygranej z Newport County: potrzebowaliśmy tego meczu, by przywrócić niektórych zawodników do rytmu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United zwyciężył w FA Cup i awansował dalej. Podopieczni Erika ten Haga ograli na wyjeździe Newport County aż 4:2. Szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” rozmawiał z dziennikarzami po ostatnim gwizdku i podzielił się z nimi swoimi odczuciami.

Kontrola nad przebiegiem spotkania

– Uważam, że wykonaliśmy nasze zadanie. W pierwszych 25 minutach graliśmy dobrze i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Mieliśmy piłkę i dobrze nią zarządzaliśmy. Zdobyliśmy dwie dobre bramki, później mieliśmy okazje na jedną, dwie, a nawet trzy dodatkowe. Mogliśmy prowadzić 3:0 lub 4:0. Ostatecznie oni trafili do siatki. Następnie tuż po drugiej połowie ponownie zdobyli bramkę. Muszę skrytykować drużynę za to. Później pokazaliśmy charakter oraz spokój. Walczyliśmy dalej i zdobyliśmy trzeciego oraz czwartego gola.

Niewykorzystane sytuacje

– Kontrolowaliśmy mecz, lecz może byliśmy trochę za wolni. Garnacho miał szansę, by podwyższyć na 3:0, lecz trafił w poprzeczkę. Mieliśmy też kilka uderzeń Antony’ego. Mieliśmy dobre okazje, lecz nic nam nie dały. Później oni zdobyli gola.

Czy byłeś zaniepokojony?

– Nie. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania i dyktowaliśmy im warunki gry. Kiedy swoją grą próbujesz zachęcić przeciwnika, to musisz obserwować jego reakcję. Było widać, że wróciła do nich wiara, lecz my pozostaliśmy spokojni oraz opanowani.

Współpraca w ofensywie

– Było to dobre. Antony zdobył asystę przy pierwszym trafieniu Bruno, później sam dołożył gola. Udało mu się osiągnąć to, czego od niego oczekujemy. Tak powinno być i to mu się dzisiaj udało. Uważam, że wielu graczy dobrze wykonało swoje zadania. Współpracowali i grali jako jeden zespół z dobrym duchem.

Ważne minuty

– Wykorzystaliśmy to spotkanie, by ograć wracających zawodników – Casemiro, Luke Shaw oraz Licha Martinez. Było to dobre spotkanie, a oni potrzebowali okazji, aby nabyć rytmu. On pomoże im wejść na wyższy poziom. Otrzymali minuty w towarzyskim starciu z Burnley, a teraz dostali kolejne. Kiedy wchodzisz do Premier League, to mierzysz się z większą intensywnością oraz innymi standardami. Myślę, że ten mecz pomógł im bardzo.

Dwa cele

– Musimy wygrywać w każdym starciu. Walczymy teraz na dwóch frontach, czyli w Premier League oraz FA Cup. Musimy mieć podejście mecz po meczu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze