U18: Manchester United zmiażdżył Leeds United już w pierwszej połowie [WIDEO]

Jakub Brzyski

Zespół U18 Manchesteru United pewnie ograł swoich rywali z Leeds United. „Czerwone Diabły” cztery bramki zdobyły już w pierwszej połowie. Było to trzynaste zwycięstwo z rzędu tej drużyny młodzieżowej klubu z Old Trafford.

Młode „Czerwone Diabły” napierały na bramkę swoich rywali od samego początku. Przyniosło to dwie dogodne sytuacje bramkowe Biancheriego w pierwszym kwadransie spotkania. Wpierw po dograniu z prawej strony nie trafił on czysto w piłkę, która wyszła na aut. Natomiast kilka minut później podczas kontrataku wygrał on pojedynek o piłkę z defensorem i pewnie skierował futbolówkę w dolny róg bramki.

Po piętnastu minutach gry pierwszą sytuację bramkową wypracowali sobie gracze akademii Leeds United. Dośrodkowali oni z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru United. Tam jeden z zawodników próbował uderzać na bramkę z powietrza, lecz nie trafił dobrze w piłkę. Myles pewnie zatrzymał uderzenie.

Tuż po ten sytuacji Manchester United lewą stroną boiska przeprowadził zabójczy atak i podwyższył na 2:0. Okazję rozpoczął bramkarz Myles długim podaniem. Następnie lewy defensor Amass dośrodkował w okolice dalszego słupka bramki spod linii końcowej boiska. Tam w idealnym momencie znalazł się Mantato, który po prostu dostawił nogę, aby skierować piłkę do pustej części bramki. Jest to pierwsze trafienie młodzieżowca dla „Czerwonych Diabłów”.

Manchester United nie zatrzymywał się ze swoją serią ataków. W 30. minucie udało się zdobyć trzeciego gola. Wpierw zdobywca drugiej bramki w tym spotkaniu Mantato nie dał sobie odebrać futbolówki w polu karnym. Odegrał on do lepiej ustawionego Baumanna, który silnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Goście tego dnia ewidentnie mieli problemy z zawodnikami Manchesteru United, którzy szturmowali pole karne linią autu bramkowego. Po 38. minucie w taki sposób gracze Manchesteru United stworzyli sobie dwie sytuacje bramkowe. Pierwszą okazję próbował wykańczać Biancheri, który otrzymał niskie dośrodkowanie ze skrzydła.

Chwilę później przeciwną flanką akcję przeprowadził Williams. Po jego dośrodkowaniu na bramkę uderzał Fitzgerald, lecz pomocnik trafił idealnie w słupek. Dobijać próbował Mantato, lecz ten uderzył wprost w interweniującego bramkarza Leeds United.

W doliczonym czasie pierwszej połowy „Czerwone Diabły” podwyższyły na 4:0. Autorem trafienia był Williams, który tego dnia pomimo ciągu na bramkę, nie potrafił do tej okazji umieścić piłki w siatce. Otrzymał on od skrzydłowego dość słabe podanie, a udało się to dzięki zaspaniu defensywy. Uderzeniem po ziemi pewnie zamienił okazję na bramkę.

Po wznowieniu gry Manchester United nadal kontrolował przebieg spotkania i atakował swoich rywali. Jednakże defensywa Leeds United w końcu dojechała na to spotkanie i potrafiła uniemożliwić rywalom oddanie strzału z pola karnego, skutecznie ich wypychała z jedenastki oraz blokowała liczne dośrodkowania.

Ponownie blisko podwyższenia prowadzenia Manchester United był w 69. minucie. Po przejęciu piłki na połowie rywali świetnym technicznym uderzeniem popisał się Baumann. Niestety jego uderzenie zostało wybronione przez bramkarza, a piłka wróciła na plac gry. Dobijać próbował Biancheri, lecz nic z tego nie wyszło.

„Pawie” najlepszą okazję do zdobycia gola honorowego miały kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Przeprowadziły one wtedy kontratak środkiem boiska. Sytuację zepsuł jej autor, gdyż nie poczekał pod polem karnym na kolegów i samolubnie uderzał na bramkę. Po powrocie defensywy Manchesteru United został on wypchnięty z dobrej pozycji do strzału. Próbował on improwizować, lecz ostatecznie oddał kiepskie uderzenie, które pewnie zatrzymał Myles.

Manchester United U18 4 – 0 Leeds United U18

Biancheri 13′, Mantato 16′, Baumann 31′, Williams 45′

Manchester United: Myles – Kamason, Kingdon (k), Munro, Amass – Devaney (McAllister 62′), Mantato (Ibragimov 62′), Fitzgerald (Trialist 62′) – Biancheri, Baumann, Williams

Rezerwowi: Mills, Byrne-Hughes, Trialist, McAllister, Ibragimov