twitter/ManUtd

Marcus Rashford nadal „chory”? Erik ten Hag zapowiada wyjaśnienie sprawy

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sytuacja Marcusa Rashforda w Manchesterze United niepokoić może coraz bardziej. Klub poinformował, że nieobecność napastnika wydłuża się, a Erik ten Hag zapowiada interwencję w tajemniczych sprawach „wewnętrznych”.

Wpierw klub informował o braku Marcusa Rashforda na sesji treningowej. Zawodnik miał być chory i to jest „oficjalny” powód jego absencji. Dnia następnego w mediach zrobiło się głośno o wyjeździe zawodnika do Belfastu, gdzie miał imprezować. To właśnie dnia następnego odbywała się sesja, na której się nie pojawił ze względu na „chorobę”.

Przewidywania o braku napastnika w kadrze meczowej na starcie pucharowe z Newport County okazały się prawdziwe. Kilka godzin przed startem spotkania oświadczenie od działu prasowego otrzymał dziennikarz The Athletic Laurie Whitwell.

– Marcus Rashford nie jest w dobrej formie i nie będzie go w kadrze na mecz z Newport County ze względu na chorobę. Pozostanie w Carrington, gdzie będzie trenować oraz wracać do zdrowia.

Szkoleniowiec pierwszego zespołu Erik ten Hag został zapytany przez dziennikarzy o sytuację zawodnika w wywiadzie poprzedzającym starcie z Newport. Nieobecność swojego podopiecznego tłumaczył dość tajemniczo, gdyż użył sformułowania „sprawy wewnętrzne”.

– Brak Marcusa Rashforda? Są to sprawy wewnętrzne. Poradzę sobie z tym.

Ostatecznie Manchester United pokonał Newport 4:2 i awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Jednakże Ten Hag po ostatnim gwizdku nie uniknął niewygodnych pytań o Rashforda. Szkoleniowiec nadal podtrzymywał, że są to sprawy wewnętrzne.

– Rashford zadzwonił, że jest chory. Reszta jest sprawą wewnętrzną klubu.

– Zajmę się tym. Tak, jak mówiłem przed meczem, są to sprawy wewnętrzne.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze