twitter/INEOS

„The Telegraph”: Manchester United poszukuje nowego dyrektora sportowego. Długa lista kandydatów

, , Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Według informacji James Duckera z The „Telegraph”, sir Jim Ratcliffe i jego grupa INEOS liczą na zatrudnienie nowego dyrektora sportowego w Manchesterze United w przeciągu kilku tygodni przed przewidywaną czystką dotychczasowej grupy zajmującej się działalnością rekrutacyjną w klubie.

Po zatrudnieniu Omara Berrady na stanowisko nowego prezesa klubu, głównym celem jest ściągnięcie na Old Trafford nowego dyrektora do spraw sportowych. Jak informuje James Ducker, na liście znajdują się takie nazwiska jak Dan Ashworth z Newcastle, Julian Ward, który swojego czasu pracował w Liverpoolu, Dougie Freeman pracujący w Crystal Palace oraz Paul Mitchell, który pracował w przeszłości m.in. w Tottenhamie i AS Monaco.

Rozważani są także kandydaci z różnych krajów Europy, tacy jak Andrea Berta z Atletico Madryt, Cristiano Giuntoli z Juventusu, Lee Congerton zatrudniony w Atalancie oraz duet z AC Milanu – Paolo Maldini i Ricky Masara.

Wiele spekuluje się także o przyszłości obecnego menedżera „Czerwonych Diabłów”, Erika ten Haga. Tymi, którzy ostatecznie zadecydują o losie Holendra, ma być Omar Berrada i przychodzący dyrektor ds. sportu, który jak wspomniano wyżej, jest obecnie poszukiwany.

Zarząd nie skupi się jednak tylko na roli nowego dyrektora – zmiany mogą zajść także na innych stanowiskach rekrutacyjnych. John Murtough, który w chwili obecnej prowadzi politykę transferową wraz z Erikiem ten Hagiem, może być jednym z tych, których te zmiany dotkną. Jest spodziewane, że Anglik może potencjalnie opuścić klub. Istnieje jednak szansa, że będzie on wciąż pracował na Old Trafford w zmienionej roli.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze