Getty Images

„Daily Mail”: Jose Mourinho zainteresowany powrotem do Manchesteru United!

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Według informacji Mike’a Keegana z „Daily Mail”, Jose Mourinho jest zainteresowany powrotem do Manchesteru United,  jeśli nadarzy się na to okazja w przyszłości. Portugalczyk opuścił AS Romę 16 stycznia za porozumieniem stron.

Źródła bliskie Portugalczykowi mówią, że Jose uważa, iż ma „niedokończony biznes” po odejściu z Old Trafford w grudniu 2018 roku. Mourinho uważa ponownie objęcie Manchesteru United, kiedy nadejdzie na to odpowiednia okazja w przyszłości, „za swoją misję”. Portugalczyk ma także być zainteresowany pracą z nowymi współwłaścicielami: sir Jimem Ratcliffem oraz jego grupą INEOS.

Mourinho objął drużynę z Old Trafford w 2016 roku po odejściu Louisa van Gaala. W swoim pierwszym sezonie udało mu się zdobyć Carabao Cup oraz Ligę Europy, a do tego w kolejnym sezonie zajął drugie miejsce w Premier League. „Czerwone Diabły” ostatecznie straciły jednak 19 punktów do Manchesteru City.

Podpisał on nową umowę, która miała wygasać w 2021 roku. Po jakimś czasie między nim a osobami sprawującymi władzę wzrosło napięcie, czego głównym powodem było niedokonanie wielu transferów, których życzył sobie 61-latek. Ostatecznie zwolniono go w grudniu 2018 roku po porażce z Liverpoolem na Anfield.

Jose wyznał w grudniu w podcaście z John Obim Mikelem, że miał problemy z niektórymi zawodnikami i wielu z nich nie dorównywało wymaganiom i standarom, a jednak wciąż są do teraz w klubie. W obecnym składzie zawodnikami, którzy grali także za czasów Mourinho są Anthony Martial, Luke Shaw, Marcus Rashford oraz Scott McTominay.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze