twitter/ManUtd

Maroko odpada z PNA. Sofyan Amrabat z czerwoną kartką

Jakub Brzyski

Oficjalnie gracze „Czerwonych Diabłów” zakończyli zmagania w ramach Pucharu Narodów Afryki. Maroko, w którym grał ostatni reprezentant klubu z Old Trafford, odpadło po meczu z Republiką Południowej Afryki. Mowa o Amrabacie, który nie dokończył spotkania ze względu na czerwoną kartkę.

Maroko pomimo większej liczby oddanych strzałów nie dało rady zdobyć nawet gola honorowego. Ulegli oni graczom Republiki Południowej Afryki 0:2, którzy oddali tylko pięć uderzeń na bramkę, w tym trzy z nich były celne. Obie bramki dla RPA padły w drugiej połowie.

Wynik spotkania otworzył się w 57. minucie za sprawą trafienia Evidence’a Makgopa. Po akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska napastnik RPA oszukał swoim zagraniem defensywę rywali i silnym uderzeniem pewnie wykończył sytuację.

W 84. minucie Maroko miało świetną okazję, by wyrównać przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Otrzymali oni rzut karny, do którego podszedł zawodnik francuskiego PSG Achraf Hakimi. Niestety prawy defensor trafił w poprzeczkę, czym zaprzepaścił szansę na remis.

W doliczonym czasie gry Sofyan Amrabat otrzymał czerwony kartonik. Jako ostatni gracz z pola nieprzepisowo zatrzymał on zawodnika RPA, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Gracze RPA otrzymali rzut wolny przy granicy pola karnego, który zamienili na gola.

W 95. minucie Teboho Mokoena technicznym uderzeniem z prawej nogi umieścił piłkę w samym okienku bramki Maroka. Bramkarz mógł się lepiej zachować przy tym uderzeniu. Ostatecznie Maroko odpadło po porażce 0:2 i zakończyło swój udział w PNA na 1/8.