manutd.com

Erik Ten Hag przed meczem z Wolves: Bruno Fernandes jest naszym kapitanem i świetnym przykładem dla innych

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Dokładnie 1 lutego 2020 roku Bruno Fernandes zadebiutował w drużynie ”Czerwonych Diabłów” w domowym meczu przeciwko ekipie ”Wilków”, który zakończył się bezbramkowym remisem. Holenderski menedżer ma nadzieję, że Portugalczyk pozostanie w Manchesterze United przez kilka lat. 

W wywiadzie dla klubowych mediów Erik Ten Hag zapowiadał mecz z Wolves. Wspominał o Bruno Fernandesie, a także o pozytywnej sytuacji kadrowej:

Wracamy do rozgrywek ligowych, Erik jak więc wygląda kadra na wyjazd do Wolves?

– Bardzo obiecująco, kilku zawodników powraca. Widzieliśmy w niedziele [ w meczu przeciwko Newport County] powracających Lisandro Martineza, Casemiro, Luke’a Shawa. Victor Lindelof, także powrócił do treningów z drużyną, Tyrell Malacia i Mason Mount trenują na trawie. Nie są oni jeszcze gotowi, ale nie sądzę, że będzie to długo trwało.

– Mamy silny skład i możemy wybierać zawodników do składu. To różnica względem wielu meczów jesienią 2023 roku, kiedy mieliśmy tylko 11 lub 12 piłkarzy. Wystawienie 11 zawodników wtedy było wyzwaniem, ale teraz możemy wybrać odpowiednią drużynę.

Jak ważna jest wewnętrzna rywalizacja o miejsce w składzie, o której wspominałeś, żeby zapewnić wysoką jakość występów?

– Widać to na treningach. Mamy mniejszą grupę, ale konkurencja jest tam duża. Również jest wiele jakości, a gdy jakość rywalizuje z jakością osiągasz wyższy poziom.

Minęły cztery lata od kiedy Bruno Fernandes dołączył do Manchesteru United, co zabawne debiutował przeciwko Wolves. Jak duża jest jego rola w zespole zarówno na boisku jak i poza boiskiem?

– Po pierwsze jest naszym kapitanem i daje właściwy przykład swoją postawą w treningu oraz na meczach. Zawsze wnosi wiele energii do drużyny, jest dla nas bardzo ważny, poprzez kreowanie sytuacji. To duża przyjemność z nim pracować, mam nadzieję, że zostanie jeszcze wiele lat w Manchesterze United.

Spotkania przeciwko Wolves w ostatnim czasie były ciężkie i zacięte, nasi rywale przystępują do tego spotkania z serią siedmiu meczów bez porażki. Jak widzisz przebieg tej rywalizacji?

– Musimy pokazać naszą wartość. Tak jak powiedziałeś są w dobrej w formie [Wolves], ale jestem optymistą. Kiedy jesteśmy na swoim optymalnym poziomie potrafimy pokonać Aston Villę, stawić czoła Tottenhamowi oraz Liverpoolowi. Ale, kiedy mamy gorszy dzień jak przeciwko Nottingham Forest, gramy poniżej naszych możliwości. Musimy być bardziej konsekwentni. Taka jest odpowiedzialność za drużynę dla każdego piłkarza, który wnosi swój wkład do zespołu.

W tym roku zagraliśmy zaledwie jeden ligowym mecz, ale teraz rozegramy dwa na przestrzeni czterech dni, co więcej w lutym czeka nas 5 meczów ligowych. Jak ważne jest rozpoczęcie serii zwycięstw w rozgrywkach ligowych? 

– Oczywiście [zwycięska passa] to nasz cel. Nie ma co wybiegać za daleko w przyszłość, nie myślę o niedzieli [meczu przeciwko drużynie West Hamu], ważniejsze jest skupienie się na meczu przeciwko Wolves. Mam z tyłu głowy niedzielny mecz, ale zagramy dziś najlepiej jak potrafimy, bez ograniczeń w niedzielę, ponieważ musimy wygrać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze