manutd.com

Media: Werder Brema naciska na transfer Isaka Hansena-Aaroena [AKTUALIZACJA]

, , , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Wygląda na to, że Manchester United przeprowadzi jeszcze jedną transakcję z udziałem członka klubowej akademii w zimowym oknie. Po utalentowanego Isaka Hansena-Aaroena ruszyć miał klub Bundesligi Werder Brema. O negocjacjach pomiędzy klubami donosi również hiszpański „AS” oraz Fabrizio Romano.

O możliwości odejścia norweskiego pomocnika z „Czerwonych Diabłów” media mówiły od kilku tygodni. Powodem jego odejścia ma być niezadowolenie związane z hamowaniem jego rozwoju. Jeszcze wczoraj (31 stycznia) „Manchester Evening News” informowało, że najpewniej pomocnik odejdzie w zimowym oknie.

Najnowszymi doniesieniami w sprawie młodzieżowca podzielił się dziennikarz Sky Sport Florian Plettenberg. Poinformował on, że jeden z klubów Bundesligi Werder Brema ma bardzo naciskać na dopięcie transferu Norwega podczas DeadlineDay.

Utalentowany 19-latek w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach młodzieżowych rozegrał dziesięć spotkań, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W trwającej kampanii nie otrzymał on nawet powołania na ławkę rezerwowy w zespole Erika ten Haga.

Przypomnijmy, że transfer pomocnika nie jest związany tylko z jego niezadowoleniem. Kontrakt Norwega wygasa w czerwcu 2024 roku, więc po sezonie będzie on mógł przejść do innego klubu w ramach wolnego transferu. Styczeń jest ostatnią okazją, by spieniężyć zawodnika, który nie chce podpisać nowej umowy.

AKTUALIZACJA – 11:10 („AS” i Fabrizio Romano)

Kolejne informacje w sprawie Norwega ujawnił „AS”, które następne podał dalej Fabrizio Romano. Obecnie kluby mają wymieniać się dokumentami związanymi z transferem. Jeszcze dzisiaj Hansen-Aaroen ma przejść badania medyczne przed ogłoszeniem transakcji. 19-latek ma podpisać umowę do czerwca 2028 roku.

AKTUALIZACJA – 12:00 („Manchester Evening News”, Richard Fay)

Richard Fay z „MEN” ujawnił, jakie klauzule znajdą się w umowie zawartej pomiędzy Manchesterem United a Werderem Bremą. Klub z Old Trafford nie będzie mieć klauzuli odkupu, lecz otrzyma środki z kolejnego transferu Norwega. Dodatkowo będzie mieć on prawo zrównać się z ofertą innego klubu, który w przyszłości złoży ofertę za Hansena-Aaroena.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze