Kto był najlepszy w styczniu? Zagłosuj na zawodnika miesiąca społeczności manutd.pl

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Za nami piłkarski styczeń 2024, więc trzeba wybrać najlepszego gracza Manchesteru United. Pomimo tylko trzech spotkań kilku podopiecznych Ten Haga wyróżniało się na angielskich boiskach. Redakcja ManUtd.pl z tej okazji nominowała czterech zawodników pierwszego zespołu. Nimi są: Rasmus Hojlund, Kobbie Mainoo, Bruno Fernandes oraz Diogo Dalot. Głos można oddać poniżej.

ZAGŁOSOWAC MOŻESZ TUTAJ

Kobbie Mainoo (spotkania – 3, gole – 1, asysty – 0)

Wychowanek Manchesteru United miał świetne wejście w miesiąc, gdyż w pucharowym starciu z Wigan zdominował środek pola. Raz zatrzymał on rywala przed oddaniem strzału z dobrej pozycji, czym uratował swój zespół. Dodatkowo miał on osiem skutecznych odbiorów, dziesięć wygranych pojedynków o piłkę na szesnaście oraz 96% skuteczności w rozgrywaniu piłki.

Mainoo zaliczył małe potknięcie się w ligowym zremisowanym meczu z Tottenhamem. Miał on problem z bardziej doświadczonymi rywalami w środku pola. Zanotował on aż dwanaście strat na 45 kontaktów, miał tylko 74% skuteczności podań i 50% wygranych starć o futbolówkę.

W ostatnim meczu stycznia został on wystawiony nieco wyżej, gdyż do kadry wrócił Casemiro. Zdobył on swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce, zanotował jedno kluczowe podanie, miał 87% skuteczności podań, lecz ponownie wygrał tylko 50% starć o piłkę. Dodać można, że tym razem na 42 kontakty zanotował tylko pięć strat.

Bruno Fernandes (spotkania – 3, gole – 2, asysty – 0) 

Kapitan Manchesteru United swoje najlepsze starcie w styczniu zaliczył na samym początku miesiąca. Fernandes w pojedynku z Wigan Athletic wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie, gdyż pewnie wykorzystał rzut karny, który sam wykorzystał. Pochwalić się on może również dwiema wypracowanymi okazjami bramkowymi, sześcioma kluczowymi podaniami oraz 88% skutecznością podań.

Pojedynek z „Kogutami” był średnio udany dla niego. Miał on tylko jedno kluczowe podanie, 61% skuteczności podań, a jego dwa strzały nie zagroziły bramce Tottenhamu. Przegrał on też ponad 50% pojedynków o piłkę.

Swoją drugą bramkę w tym miesiącu zdobył w meczu z Newport County. Otworzył on wynik już w 7. minucie. Dwukrotnie uderzał on jeszcze celnie na bramkę, dwa inne jego strzały były blokowane i miał jedno kluczowe podanie. Skuteczność podań na poziomie 75%.

Diogo Dalot (spotkania – 3, gole – 1, asysty – 1)

Jedyny przedstawiciel formacji defensywnej w tym zestawieniu. Zagrał on we wszystkich spotkaniach „Czerwonych Diabłów” w styczniu, a swoją udaną passę rozpoczął już w pierwszym meczu z Wigan. Popisał się on wtedy świetnym uderzeniem zza pola karnego po podaniu Rashforda. Zaliczył on też dwa kluczowe podania.

W meczu z Tottenhamem co prawda nie wpisał się on na listę strzelców lub osób asystujących przy bramkach. W głównej mierze odgrywał on rolę w defensywie, gdzie spisał się bardzo dobrze. Był on najwyżej ocenionym graczem formacji obronnej w tym spotkaniu. Wygrał on dziewięć pojedynków o piłkę, raz uratował on zespół przed stratą bramki oraz zablokował dwa inne uderzenia.

Natomiast w ostatnim pojedynku z Newport County asystował on przy bramce Kobbie Mainoo. Oprócz asysty nie wyróżnił się on znacząco w tym starciu, który można po prostu nazwać przeciętnym.

Rasmus Hojlund (spotkania – 3, gole – 2, asysty – 1)

Odmiennie od reszty stawki miał on problem na samym początku miesiąca. W starciu z Wigan Athletic zmarnował on dwie 100% sytuacje. W jednym przypadku przestrzelił tuż przed pustą bramką, a drugim razem trafił w poprzeczkę. Jego rywale byli też lepsi tego dnia, gdyż wygrał tylko pięć z dwunastu pojedynków o piłkę.

Duńczyk był za to bohaterem drużyny w meczu z Tottenhamem. Był on sercem formacji ofensywnej tego dnia. Otworzył on wynik starcia już w 3. minucie. Następnie w 40. minucie asystował on przy trafieniu Marcusa Rashforda na 2:1. Bramka była jedynym celnym uderzeniem tego dnia.

Ostatnie styczniowe starcie z Newport ponownie nie było łatwe dla młodego napastnika. Ponownie miał on problem w rywalizacji o piłkę z rywalami. Wygrał on znowu dwa z ośmiu starć. Miał on problem z odnalezieniem się na boisku tego dnia, a oddał tylko jeden celny strzał. W 94. minucie udało mu się wpisać na listę strzelców.

ZAGŁOSOWAC MOŻESZ TUTAJ

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze