twitter/werderbremen

Oficjalnie: Isak Hansen-Aaroen dołączył do Werderu Brema

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United podczas DeadlineDay sfinalizował kolejną transakcję z udziałem gracza klubowej akademii. Tym razem mury Old Trafford opuścił utalentowany Isak Hansen-Aaroen, który przeniósł się do Werderu Brema w ramach transferu definitywnego.

Jest to drugi transfer definitywny z „Czerwonych Diabłów” w zimowym oknie transferowym. Wcześniej klub sprzedał do Sevilli napastnika z akademii Mateo Mejię. Oprócz tych transakcji wypożyczył on jeszcze kilku zawodników do innych zespołów w celu zapewnienia im regularnych występów.

19-latek dołączył do Manchesteru United w 2020 roku. Jest on regularnym reprezentantem młodzieżowej kadry Norwegii. W tym sezonie zaliczył dziesięć spotkań, w których zaliczał dwie bramki. Reprezentował on klub w rozgrywkach Premier League 2 oraz UEFA Youth League.

Isak Hansen-Aaroen: – Przejście do Werderu jest odpowiednim krokiem dla mojej kariery. Cieszę się, że będę mógł grać w Bundeslidze w barwach tak wielkiego klubu.

Clemens Fritz, Werder Brema: – Isak jest bardzo ekscytującym zawodnikiem, który ma wiele potencjału. Cieszymy się, że udało nam się przekonać go, że Werder będzie dobrym miejscem rozwoju. Jego kontrakt wygasał latem i wiele zainteresowanych zespołów walczyło o jego podpis. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na transfer już.

Ole Werner, szkoleniowiec Werderu: – Isak jest bardzo utalentowanym graczem. Ciężko jest mu odebrać piłkę i dobrze rozumie grę. Ma jeszcze całą karierę przed sobą. Ma potencjał, by stać się jeszcze lepszym graczem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze