manutd.com

Erik ten Hag uspakaja ws. Lisandro Martineza. „Był to środek zapobiegawczy”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag na konferencji prasowej postanowił uspokoić fanów w sprawie stanu zdrowia Lisandro Martineza. Szkoleniowiec zaprzeczył, że jego podopieczny doznał kolejnego urazu. Tłumaczył on, że wszystkie działania miały charakter prewencyjny.

We wygranym 4:3 starciu Manchesteru United z Wolves Lisandro Martinez był jednym ze zmienionych zawodników w drugiej połowie. Chwilę po tym, kamery ukazały Martineza, któremu udzielano pomocy medycznej przy ławce rezerwowych. Stopa zawodnika była okładana lodem, co mogło wywołać niepokój u fanów „Czerwonych Diabłów”.

Na konferencji prasowej szkoleniowiec Erik ten Hag uspokoił wszystkich zainteresowanych. Wyjaśnił on, że zastąpienie Martineza Maguirem miało dwa założenia. Najważniejsze zdaniem Holendra było działanie zapobiegawcze oraz chęć oszczędzania ważnego członka zespołu. Dodatkowo Maguire taktycznie miał pasować pod zmianę taktyki.

– To był środek zapobiegawczy. Zdjąłem go, ponieważ musiałem zmienić Rasmusa. Był on wykończony po tych wszystkich akacjach. Potrzebowaliśmy dodatkowej głowy do gry w powietrzu, a nie jest to atut Lichy. Wprowadziliśmy Harry’ego, by zgadzały się głowy do rywalizacji. Omari Forson zastąpił Rasmusa.

Innym zmienionym zawodnikiem był Casemiro. Brazylijczyk od pierwszych minut grał z żółtym kartonikiem na koncie, a dodatkowo w drugiej połowie dał rzut karny rywalom. W tym przypadku również Ten Hag zapewniał, że przeważyły czynniki kondycyjne.

– On również musi nadrobić zaległości. Wiem, że tym więcej spotkań on rozegra, tym będzie lepszy. Potrzebuje on minut w starciach i to on najwięcej korzysta z obecnej sytuacji. Poza tym po kolejnym faulu mógłby wylecieć z boiska. Po prostu nie mogłem ryzykować.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze