manutd.com

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z West Hamem: nie jest tajemnicą, że chcieliśmy ściągnąć nowego napastnika

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag udzielił wczoraj odpowiedzi na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z West Hamem w niedzielę o 15:00 na Old Trafford. Holender omówił temat zdrowia kilku zawodników czy problemów z Finansowym Fair Play, które przeszkodziły w ewentualnym transferze napastnika w świetle kontuzji Anthony’ego Martiala.

Czy spodziewasz się powrotu niektórych piłkarzy na niedzielę? Czy powróci Amrabat, biorąc pod uwagę, że Maroko odpadło z Pucharu Narodów Afryki?

– Sofyan powróci w niedzielę, trenował. Nie spodziewam się powrotu Masona Mounta ani Tyrella Malacii. Na drodze powrotnej jest jednak Victor Lindelof, wczoraj trenował z drużyną. Musimy zobaczyć, na jak zaawansowanym etapie teraz jest.

Erik, okno transferowe jest zamknięte, a wielu zawodników poszło na wypożyczenie. Po kontuzji Martiala nie zakontraktowaliście nowego napastnika. Czy jesteś pewny, że masz wystarczającą głębię w składzie, by osiągnąć wasze cele?

– To nie tajemnica, że chcieliśmy nowego napastnika. Biorąc pod uwagę kontuzję Martiala, naprawdę potrzebowaliśmy zastępcy. Nie było to jednak możliwe z powodu zasad Finansowego Fair Play.

Co oferuje Omari Forson?

– Mamy jego, Amada Diallo, także Marcusa Rashforda, który może tam zagrać. Na pozostałych pozycjach jest głębia. Musimy być trochę kreatywni jeśli chodzi o pozycję numer dziewięć.

Co ze stanem zdrowia Wan-Bissaki?

– On także niedługo wróci i może być dostępny na niedzielę, ale nie wydaje mi się, że tak będzie. Nie jestem w tym momencie pewien.

Jaka to kontuzja?

– Problem z nogą.

Jaki dokładnie problem?

– To personalna sprawa.

Lisandro Martinez miał lód na nodze pod koniec meczu. Czy coś jest nie tak, czy to jedynie zapobiegawcze?

– Zdjąłem go, bo musiałem także zdjąć Rasmusa, który był bardzo zmęczony po całym tym bieganiu. Potrzebowaliśmy po tym dodatkowego wzrostu na boisku, ale w przypadku Lisandro to był on po prostu długi czas poza boiskiem, stąd wpuszczenie Harry’ego Maguire’a.

Zdjąłeś Casemiro po tym, jak sprokurował karnego. Czy problemem była też kartka, którą dostał na początku? Byłeś z nim w rozmowie, a potem go przytuliłeś. Czy wszystko było dobrze?

– Musi nadrobić, a wiem, że w jego przypadku stanie się on lepszy wraz z większą ilością meczów, które zagra. Potrzebuje więcej minut, to coś, na czym najwięcej zyskuje. W tamtym momencie kolejny faul oznaczałby czerwoną kartkę, więc nie mogliśmy ryzykować.

Mason Mount wypadł na dłużej, niż się początkowo spodziewałeś? Czy miał jakieś problemy po drodze do odzyskania sprawności meczowej?

– Wciąż zmaga się z kontuzją doznaną w drugim meczu sezonu. Wrócił na pewien okres i doznał kolejnej kontuzji. To frustrujące dla niego, współczuję mu. Miał wysokie oczekiwania, może być dla nas dobrym zawodnikiem. Najważniejsze dla niego jest teraz odzyskanie sprawności i wprowadzanie go ponownie do drużyny krok po kroku, nie pospieszać tego procesu, a potem trzeba mieć nadzieję, że do końca sezonu pozostanie zdrowy i będzie walczył o miejsce w drużynie.

Spodziewasz się więc go przed końcem sezonu?

– Oczywiście, spodziewam się powrotu.

Wspominałeś o Finansowym Fair Play, ale nie jesteś jedynym menedżerem któremu to przeszkodziło w tym oknie. Czy uważasz, że to złe dla ligi? Czy zasady są może zbyt rygorystyczne, zabierają podekscytowanie okienkiem?

– Ma to swoje wady. By robić miejsce na Finansowe Fair Play, musisz sprzedawać zawodników i to jest trudne, bo jesteś zmuszony do sprzedawania dobrych piłkarzy. Nie uważam, że to dobra droga do budowania drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze