„The Times”: Kobbie Mainoo zagra dla reprezentacji Ghany?

Artur Siekaczyński

Jak informuje Paul Hirst z dziennika „The Times”, federacja piłki nożnej Ghany próbuje przekonać do gry w jej barwach Kobbiego Mainoo. Nastoletni pomocnik ma już na koncie występy dla młodzieżowych reprezentacji Anglii, jednak jego rodzice pochodzą właśnie z kraju położonego w Afryce.

Wychowanek Manchesteru United przebił się w tym sezonie do pierwszego składu ekipy Erika ten Haga. W ostatnim czasie regularnie pojawia się na boisku i okazuje się kluczową postacią.

W ostatnim meczu przeciwko Wolverhampton na Molineux Stadium, Mainoo znalazł się w wyjściowym składzie i w 97. minucie popisał się indywidualną akcją, po której zdobył bramkę na 4:3, dającą „Czerwonym Diabłom” zwycięstwo.

Młodzieżowy reprezentant Anglii rozegrał w tym sezonie w pierwszej drużynie już 852 minuty, w trakcie których dwa razy wpisał się na listę strzelców – we wspomnianym już meczu z Wolves, a także kilka dni wcześniej, w spotkaniu 4. rundy FA Cup przeciwko Newport County.