Getty Images

Manchester United podnosi ceny biletów

Artur Siekaczyński
Zmień rozmiar tekstu:

Ceny biletów na domowe spotkania Manchesteru United wzrosną o 5 procent. Podwyżka obowiązywać będzie od początku sezonu 2024/25. Klub szykuje także zmiany na trybunach i w zasadach przyznawania karnetów.

Manchester United szykuje drugą w ciągu kilku sezonów podwyżkę cen biletów. Ostatnia podwyżka miała miejsce przed sezonem 2022/23 i była związana z inflacją. Tym razem ceny wzrosną ponownie o 5 procent. Klub taką decyzję tłumaczy wzrostem kosztów funkcjonowania. Ma to także pozytywnie wpłynąć na sprostanie wymogom finansowego fair play. Zarówno pierwsza, jak i druga podwyżka wyniosły około dwóch funtów. Warto zaznaczyć, że przed sezonem 2022/23, przez 11 lat ceny wejściówek na domowe spotkania „Czerwonych Diabłów” były zamrożone.

Kolejną zmianą będzie zapowiadane wcześniej usunięcie miejsc kadry kierowniczej z trybuny Stretford End. Miejsca te zostaną przekazane aktualnym posiadaczom karnetów. 500 miejsc zostanie oddanych w ręce posiadaczy „karnetów młodzieżowych”, czyli osób w wieku od 16 do 25 lat. Cena jednego meczu na takim karnecie, będzie wynosić 16 funtów.

Grupa fanów pod nazwą TRA, która zajmowała 1800 miejsc nad tunelem, zostanie przeniesiona za bramkę i będzie miała do swojej dyspozycji 2700 miejsc.

Zmiany dotkną także trybuny Sir Alexa Fergusona. W narożniku na pierwszym poziomie pojawi się bezpieczna sekcja stojąca o pojemności 1300 osób. Dzięki takiej zmianie wszystkie cztery narożniki Old Trafford będą posiadały takie sekcje.

Manchester United poinformował także o nowych zasadach przedłużania karnetów na mecze Premier League. Według nowych kryteriów, miejsce posiadacza karnetu musi być zajęte przez przynajmniej 17 z 19 domowych spotkań. Dotychczas liczba ta wynosiła zaledwie 10. Jednak w sytuacji, gdy kibic nie może pojawić się na meczu, a chciałby kwalifikować się do przedłużenia biletu okresowego, może swoje miejsce na trybunie oddać innemu kibicowi, przekazać darowiznę na rzecz fundacji Manchesteru United lub zwrócić bilet w ramach procedury odkupu.

Zdaniem klubu wszystkie te zmiany wpłyną na zwiększenie się jakości dopingu z Stretford End i zachęcenie młodszych kibiców do oglądania spotkań „Czerwonych Diabłów” na żywo. Obecnie średnia wieku kibica wchodzącego na Old Trafford wynosi 45 lat.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze