U18: Manchester United pokonuje Arsenal i awansował do półfinału pucharu Premier League U18 [WIDEO]

, , , Maksymilian Minda

Ekipa U18 ”Czerwonych Diabłów” awansowała do półfinału pucharu Premier League U18 pokonując drużynę Arsenalu U18. Spotkanie obfitowało w aż 6 goli, czerwoną kartkę oraz mnóstwo akcji.

Już przed rozpoczęciem meczu pojawił się pierwszy problem, otóż spotkanie zostało opóźnione z powodu problemu z bramkami w Carrington, które ostatecznie zostały wymienione na nowe.

Pierwsza połowa opiewała w kilka ciekawych sytuacji stworzonych przez obie drużyny, ale to drużyna z Manchesteru jako pierwsza objęła prowadzenie. W 42 minucie Jack Fletcher dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na bliższy słupek ta przeszła w stronę dalszego słupka bramki i piłkę do siatki skierował Jack Kingdon.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1:0 dla gości. W drugiej części spotkania Arsenal wyrównał za sprawą Osmana Kamary, który imponującym rajdem z lewej strony przedarł się przez obrońców i skierował piłkę przy bliższym słupku. Elyh Harrison początkowo wybronił to uderzenie, jednak piłka spadła pod nogi Kamary i ten dobił piłkę do bramki.

Młodzi ”Kanonierzy” nie cieszyli się długo z wyrównania. 61 minuta, obrońca Arsenalu podał piłkę do Josha Nicholsa, którą odebrał Ethan Williams. Młody Anglik mocnym uderzeniem lewą nogą zdobył bramkę odzyskując prowadzenie.

Drużyna Arsenalu U18 próbowała odzyskać prowadzenie co ostatecznie w 69 minucie im się udało. Obrońca William Laninn-Sweet popisał się pięknym podaniem za linię obrony gospodarzy. Do piłki dobiegł wspominany wcześniej Nichols, który uderzeniem sprzed pola karnego posłał futbolówkę w stronę lewego słupka i padł gol dla gości, którzy to doprowadzili do wyrównania.

Obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak brakowało skuteczności. W 85 minucie gry Ethan Wheatley miał dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz młodych ”Kanonierów” Alexei Rojas. Po 90 minutach gry był remis, przez co potrzebna była dogrywka.

W 98 minucie po fascynującej akcji drużynowej drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Ethan Williams. Młody piłkarz otrzymał piłkę od Jamesa Nolana i mając ”na karku” 2 obrońców Arsenalu przełożył piłkę z lewej nogi do prawej myląc obrońców i uderzył w stronę lewego słupka pokonując Rojasa.

Zaledwie kilka minut później młode ”Czerwone Diabły” podwyższyły prowadzenie na 4-2. Zamieszany dziś w dwie bramki Williams dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, którą do siatki rywali głową skierował Louis Jackson.

W 119 minucie piłkarz Arsenalu Luis Brown otrzymał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. Brown ujrzał kartkę za trzymanie Jamesa Nolana za koszulkę.

Podopieczni Adama Lawrence’a dowieźli prowadzenie i awansowali do dalszej części Premier League Cup U18.

Składy:

Manchester United: Harrison- Nolan, Jackson, Kindgon, Amass- McAllister (C) (Ogunneye 66′), Fitzgerald- Scanlon (Musa 31′), J.Fletcher (Biancheri 83′), Williams- Wheatley

Bramki: Kindgon 42′, Williams 61′, 98′, Jackson 105′