twitter/manutd

Erik ten Hag o stanie zdrowia Lisandro Martineza. „Zostaje nam modlitwa”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag po wygranym starciu z West Hamem nie miał dobry wieści w sprawie stanu zdrowia Lisandro Martineza. Zdaniem Holendra kontuzja może być poważna. Stwierdził on, że obecnie „zostaje tylko modlitwa”.

Argentyńczyk doznał kontuzji przy wyniku 2:0 dla Manchesteru United w 68. minucie. Nie był w stanie kontynuować gry, więc na murawie zastąpił go doświadczony Raphael Varane. Martinez od powrotu do zdrowia rozegrał tylko dwa spotkania i najpewniej będzie zmuszony teraz do kolejnej przerwy.

Możliwe nawet, że jest to coś poważniejszego, o czym wspomniał sam Erik ten Hag w pomeczowym wywiadzie. Słowa trenera potwierdza także zachowanie Martineza przed zmianą, który padł na murawę, trzymając się za kolano. Ten Hag zapewnił, że głównym celem sztabu ma być jak najszybsza diagnoza urazu podopiecznego.

– Nie mogę opowiedzieć wam o szczegółach, lecz nie wygląda to dobrze. Musimy czekać, by poznać konkrety oraz podjąć odpowiednie decyzje w następnych dniach. Zobaczymy, co będzie. Na chwilę obecną jesteśmy przybici tym. Miejmy nadzieję, że nie jest to aż tak poważne. Zostaje nam modlitwa.

– W następnych dniach musimy postawić diagnozę. Jest to bardzo przykre dla niego oraz stanowi cios dla zespołu. Dopiero co wrócił, a jest ważnym elementem drużyny. W poprzednim sezonie wypadł i czułem, że jakość naszej gry wtedy spadła. Musimy zapobiegać takim zdarzeniom. Mamy mocny skład, w tym defensorów, którzy mogą zapełnić dziurę. Na pewno wnosił on [Martinez] do zespołu ducha oraz umiejętności.

– Jest to bardzo rozczarowujące dla drużyny i szczególnie dla samego Lichy. Jest to frustrujące, gdyż ciężko pracował, by wrócił na dwa mecze. Wygląda na to, że ponownie będzie zmuszony do opuszczenia kilku spotkań przez kontuzję. Musimy być pozytywnej myśli. Miejmy nadzieję, że nie jest aż tak źle. Teraz trzeba czekać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze