manutd.com

Raport z Turcji: Christian Eriksen może opuścić Manchester United jeszcze w tym tygodniu

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Christian Eriksen ma obecnie całkiem daleko do gry w pierwszym składzie Manchesteru United. Nie dziwi więc, że rozgląda się za nowym pracodawcą. Według doniesień tureckich mediów Duńczyk jeszcze przed zakończeniem okna transferowego w tym kraju może zmienić klub.

Wszystko wskazuje na to, że przed Christianem Eriksenem w kolejce do gry jest Kobbie Mainoo, Scott McTominay i Casemiro, a z Pucharu Narodów Afryki wrócił już Sofyan Amrabat. Erik ten Hag liczy wciąż także na Masona Mounta, który wkrótce powinien być w pełni sił po kontuzji.

O połączeniu pomiędzy Galatasaray, a Eriksenem w mediach było głośno od kilku tygodni. Według “Fotomac” obecnie klub ze Stambułu próbuje wybadać czy jest jeszcze szansa na sprowadzenie pomocnika przed zakończeniem okna transferowego, które w Turcji zamyka się 9 lutego.

Transakcja miałaby wiązać Duńczyka półrocznym wypożyczeniem do stolicy Turcji. Galatasaray po jego zakończeniu miałoby opcję wykupu. Jeśli “Czerwone Diabły” nie będą chciały pozbyć się pomocnika już zimą, to klub podejmie kolejną próbę już latem, kiedy zostanie mu zaledwie rok do wygaśnięcia kontraktu.

Eriksen w tym sezonie wybiegał na boisko 19 razy, co przełożyło się na 1050 minut. W tym czasie zdołał zdobyć jednego gola oraz zanotować dwie asysty.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze