twitter/ManUtd

Rasmus Hojlund najlepszym graczem stycznia według społeczności manutd.pl

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Styczeń za nami, a społeczność manutd.pl wybrała najlepszego gracza „Czerwonych Diabłów”. Głosowanie wygrał letni nabytek zespołu Rasmus Hojlund. Duńczyk w inauguracyjnym miesiącu 2024 roku zdobył dwie bramki i jedną asystę.

W styczniu Manchester United rozegrał dwa starcia w FA Cup oraz jeden pojedynek w Premier League. Oba mecze pucharowe były zwycięskie dla podopiecznych Erika ten Haga (2:0 z Wigan oraz 4:2 z Newport County). Natomiast jedyne ligowe starcie w tym miesiącu było remisem, a Manchester United grał wtedy z Tottenhamem.

W głosowaniu społeczności manutd.pl głos można było oddać na następujących zawodników: Rasmus Hojlund, Bruno Fernandes, Kobbie Mainoo i Diogo Dalot. Ostatecznie wygrał młody Duńczyk, który zgarnął równe 50% głosów. Mainoo był drugi, a Fernandes trzeci.

Najlepszym starciem Hojlunda był mecz ligowy z Tottenhamem. Wpierw atomowym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a kilkadziesiąt minut później wypracował okazję bramkową i asystował przy trafieniu Marcusa Rashforda.

Do siatki trafił on także w ostatnim starciu miesiąca z Newport County. Przez cały mecz praktycznie był on odcinany od podań przez defensorów rywali. Jednakże udało mu się ich okiwać w ostatnich minutach starcia, kiedy to podwyższył prowadzenie na 4:2. Najgorszym jego meczem ewidentnie było starcie z Wigan, gdzie jedyne czym się popisał, to dwiema zmarnowanymi setkami.

Warto dodać, że Hojlund nie dostał nominacji w oficjalnym klubowym głosowaniu. W nim wygrał inny młody pomocnik Kobbie Mainoo.

Tagi: ,

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze