Erik ten Hag
twitter/ManUtd

“The Mirror”: następne miesiące będą kluczowe dla przyszłości Ten Haga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dość niespodziewane informacje w sprawie przyszłości Erika ten Haga przekazał dziennik “The Mirror”. Stwierdzono, że przyszłość Holendra w Manchesterze United stoi pod wielkim znakiem zapytania. Kontrakt szkoleniowca obowiązuje do czerwca 2025 roku, lecz jest w nim opcja przedłużenia o kolejny rok.

Drugi sezon Erika ten Haga na Old Trafford nie wygląda tak, jakby chciał tego holenderski szkoleniowiec. Wzloty i upadki w rozgrywkach, które ciągle tłumaczone są sytuacją kadrową w zespole. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów oraz kiepska pozycja w lidze, jak na standardy klubu na pewno stawiają znak zapytania nad jego dalszą przygodą w klubie.

Dodatkowo w grudniu część akcji i zarazem decyzyjności w kwestiach sportowych przejęli sir Jim Ratcliffe oraz INEOS. Media dotychczas sugerowały, że koncern ma już kilku kandydatów w przypadku zwolnienia Holendra i najpewniej postawi na kogoś, z kim współpracowali w przeszłości lub obserwowali go.

Według dziennika “The Mirror” są dwie możliwości, by Ten Hag opuścił klub przed wygaśnięciem kontraktu. Pierwszą i oczywistą sprawą są wyniki sportowe jego zespołu. Ratcliffe i jego współpracownicy podejmą decyzję o przyszłości trenera po zakończeniu sezonu, który trwać będzie jeszcze przez cztery miesiące.

Drugą opcją jest rosnąca frustracja samego Ten Haga. “Przyszłość szkoleniowca ma być zależna od budżetu i wsparcia w letnim oknie”, stwierdzono w tekście. Były menedżer Ajaxu ma obecnie nie przejmować się możliwością zwolnienia przez brytyjskiego miliardera.

Holender chce prostej odpowiedzi o wsparcie go w letnim okienku. Nie był on zadowolony z faktu, że klub całkowicie zignorował jego prośbę, o ściągniecie napastnika w styczniu. Uważa on, że otrzymuje zbyt małe wsparcie w kwestii transferów pod kątem przebudowy składu.

Źródła “The Mirror” z Holandii sugerują, że prawdopodobnie będą to ostatnie miesiące menedżera na Old Trafford. Umowa szkoleniowca wygasa w 2025 roku. Manchester United posiada opcję jej przedłużenia o kolejny sezon. Jednakże sam Ten Hag odmówić miał komentarza, jak zadano mu pytanie o negocjacje kontraktowe z INEOS.

Oprócz tego twierdzić on ma, że w swoim debiutanckim sezonie zrobił wynik ponad stan. Przypomnijmy, że w kampanii 2022/23 Manchester United wygrał Carabao Cup, zajął trzecie miejsce w lidze oraz awansował do Pucharu Anglii, gdzie przegrał z Manchesterem City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze