ESPN: Manchester United obserwuje piłkarzy z wygasającymi kontraktami. Joshua Kimmich na celowniku.

Daniel Białek
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje ESPN, w ramach nowej strategii Jima Ratcliffe’a Manchester United bierze na celownik zawodników, którzy wejdą niedługo w ostatni rok swoich kontraktów.

United ma pieniądze na letnie okienko transferowe pomimo słyszalnych obaw związanych z potencjalnym pogwałceniem zasad Finansowego Fair Play. Finansowa sytuacja klubu poprawiła się dzięki styczniowemu okienku, w którym odeszli z klubu przede wszystkim Jadon Sancho i Donny van de Beek. Old Trafford opuściło także kilku młodych piłkarzy wliczając w to Álvaro Fernandeza, Hannibala Mejbriego i Facundo Pellistriego, a wypożyczenie Sergio Reguilóna zostało skrócone.

Jednakże źródła donoszą ESPN, że pomimo udanego stycznia sytuacja finansowa wciąż pozostaje napięta. United uważa, że koncentracja na  zawodnikach, którym kończą się kontrakty będzie dobrym sposobem na poradzenie sobie z tą sytuacją. Wygasający kontrakt był jednym z powodów dla których Mason Mount był dla klubu tak atrakcyjny w zeszłym roku po tym, gdy przekazana została informacja, że nie zamierza on podpisać nowego kontraktu.

Zawodnicy, którymi interesuje się obecnie drużyna z Old Trafford to Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Kephrem Thuram i Jonathan David. 

Pozyskanie Kimmicha może być jednak utrudnione ze względu na konkurencje ze strony Manchesteru City. Alphonso Davies za to w przypadku przeprowadzki preferowałby transfer do Realu Madryt.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze