nottinghamforest.co.uk

Jesse Lingard gotowy na bardzo zaskakujący transfer

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Jesse Lingard nie radzi sobie zbyt dobrze po odejściu z Manchesteru United. Anglik pozostaje bez klubu od lipca, ale teraz wszystko wskazuje na to, że znalazł nowego pracodawcę i czeka go bardzo daleka przeprowadzka.

Lingard pozostaje wolnym zawodnikiem od czasu wygaśnięcia jego kontraktu z Nottingham Forest po zakończeniu zeszłego sezonu. Jednak teraz wszystko wskazuje na to, że jego nowym pracodawcą zostanie… FC Seoul. Zespół ten zajął w zeszłym sezonie siódme miejsce w K-League.

Anglik udał się już do Korei Południowej, aby przejść testy medyczne i jest o krok od sfinalizowania transferu. Trener zespołu przyznał, że początkowo nie uważał sprowadzenia Lingarda za coś prawdopodobnego.

– Usłyszałem o tym dwa lub trzy tygodnie temu i pomyślałem, że to nierealne. Zapytałem o to naszego dyrektora sportowego, a on odpowiedział: „Tak, to prawda, że jesteśmy w kontakcie z zawodnikiem, ale to jeszcze nie potwierdzone” – stwierdził Kim Gi-dong menedżer FC Seoul.

– Jeśli przyjdzie, będzie to oczywiście wspaniałe dla K-League, ponieważ naszą ligą zainteresuje się więcej zagranicznych fanów. A jeśli przyjdzie, bo nie grał przez jakiś czas, musimy dać mu czas na adaptację, a nie spodziewaj się natychmiastowego efektu – dodał.

Wcześniej 31-latek trenował między innymi z West Hamem, ale także przez jakiś czas odbywał jednostki z drużyną Al-Ettifaq. Jednak ostatecznie najprawdopodobniej wyląduje w Korei Południowej.

Lingard przeszedł przez całą akademię Manchesteru United i spędził 11 lat na Old Trafford. Latem 2022 postanowił przenieść się na zasadzie wolnego transferu do Nottingham Forest.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze